پیش‌بینی هفتگی بارش و دمای هوا تا نیمه اردیبهشت‌ ۱۴۰۳

جدیدترین نقشه‌های پیش‌بینی هفتگی بارش و دمای هوا بر مبنای نقشه‌های احتمالاتی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از ۶ فروردین ماه تا ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ تولید و ارائه شد.  ... “پیش‌بینی هفتگی بارش و دمای هوا تا نیمه اردیبهشت‌ ۱۴۰۳”

Continue Reading ←

نفوذ سامانه بارشی جدید از سمت شمال‌ غرب/ در سفرهای برون شهری احتیاط کنید

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نفوذ سامانه بارشی جدید از سمت شمال‌ غرب، از بارش باران، در ارتفاعات و نواحی سردسیر بارش برف خبر داد و در عین حال نسبت به احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر توصیه کرده است.  ... “نفوذ سامانه بارشی جدید از سمت شمال‌ غرب/ در سفرهای برون شهری احتیاط کنید”

Continue Reading ←

افزایش ارتفاع امواج دریا در مناطق جنوبی کشور/ از فعالیت‌های تفریحی در مناطق ساحلی اجتناب کنید

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا در مناطق ساحلی و دور از ساحل جنوبی، نسبت به احتمال خطر غرق‌شدن شناگران، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به‌ ویژه تردد شناورهای سبک، قایق‌های صیادی و نیمه‌ سنگین هشدار داد.  ... “افزایش ارتفاع امواج دریا در مناطق جنوبی کشور/ از فعالیت‌های تفریحی در مناطق ساحلی اجتناب کنید”

Continue Reading ←

سلفی با بحران!

ترک محل وقوع یک بحران، طبیعی‌ترین واکنشی است که افراد می‌توانند داشته باشند. با این وجود چندسالی می‌شود که این واکنش طبیعی هم دستخوش تغییراتی شده است؛ چنانچه بلای طبیعی حتی می‌تواند برای برخی به فرصتِ گرفتن عکس سلفی یا یادگاری تبدیل شود؛ تصویری که حتی بعید نیست آخرین عکس به جا مانده از فرد باشد!  ... “سلفی با بحران!”

Continue Reading ←

حالت سکون در چرخه حیوانات شبیه خواب است

همه ما وقتی کلمه خواب زمستانی به گوشمان می خورد، اولین حیوانی که در ذهن‌مان مجسم می‌شود، خرس است، در حالی که انوع گونه‌های جانوری از دوزیستان و خزندگان تا برخی پرندگان نیز به خواب زمستانی می‌روند.  ... “حالت سکون در چرخه حیوانات شبیه خواب است”

Continue Reading ←