بارش پراکنده باران در تهران از دوشنبه/ افزایش نسبی دما

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش پراکنده باران در تهران از بعد از ظهر دوشنبه (۱۴ اسفند) و افزایش نسبی دما خبر داد.  ... “بارش پراکنده باران در تهران از دوشنبه/ افزایش نسبی دما”

Continue Reading ←

همایش«برای نجات زاگرس» برگزار می‌شود

همایش «برای نجات زاگرس» توسط یکی از شرکت‌های عضو پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی ۱۵ اسفندماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.  ... “همایش«برای نجات زاگرس» برگزار می‌شود”

Continue Reading ←

ویدیو/ نبرد نابرابر مورچه با شیرهای آفریقایی

گروهی از دانشمندان معتقدند «یک گونه مورچه مهاجم کوچک در حال تغییر پوشش درختان در منطقه حیات‌وحش در شرق آفریقا هستند» به گفته تاد پالمر، بوم‌شناس دانشگاه فلوریدا «این مهاجمان کوچک به‌طور رمزآلود پیوندهایی را می‌کشند که اکوسیستم آفریقایی را به هم متصل می‌کند»  ... “ویدیو/ نبرد نابرابر مورچه با شیرهای آفریقایی”

Continue Reading ←

اتحادجهانی برای مقابله باتوفان‌های گردوغبار/تصویب قطعنامه اجلاس تهران درمجمع جهانی محیط‌ زیست

قطعنامه « مقابله با طوفان‌های شن و گردوغبار» با ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران و پیشنهاد اجلاس تهران در ششمین مجمع جهانی محیط‌زیست ملل متحد تصویب شد.  ... “اتحادجهانی برای مقابله باتوفان‌های گردوغبار/تصویب قطعنامه اجلاس تهران درمجمع جهانی محیط‌ زیست”

Continue Reading ←

ورود سامانه بارشی به کشور از فردا/ بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر وقت فردا (۱۳ اسفند) و بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها طی دوشنبه (۱۴ اسفند) خبر داد.  ... “ورود سامانه بارشی به کشور از فردا/ بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها”

Continue Reading ←

تداوم اجرای طرح حفاظت از تالاب‌های ایران در دستور کار محیط زیست

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نتایج خوب به دست آمده از اجرای طرح بین‌المللی حفاظت از تالاب‌های ایران در حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه و دو تالاب شادگان و بختگان، از تلاش برای گسترش آن به نقاط دیگر کشور خبر داد.  ... “تداوم اجرای طرح حفاظت از تالاب‌های ایران در دستور کار محیط زیست”

Continue Reading ←