۷۰۰۰ تن زباله روزانه در تهران تولید می شود

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اعلام کرد: ۷۰۰۰ تن زباله روزانه در شهر تهران تولید می شود و تنها با نگاه و رویکرد توانمندسازی و آموزش می توان آنها را کاهش داد.  ... “۷۰۰۰ تن زباله روزانه در تهران تولید می شود”

Continue Reading ←

نگرانی محیط زیست از افزایش تلفات یوز در نوروز/ ایمن‌سازی جاده عباس‌آباد به کجا رسید؟

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به تعطیلات نوروزی و افزایش حجم تردد در جاده‌ها که همزمان با فصل بارداری یوزها در طبیعت است، امکان تلف شدن آنها در جاده‌ها افزایش می‌یابد.  ... “نگرانی محیط زیست از افزایش تلفات یوز در نوروز/ ایمن‌سازی جاده عباس‌آباد به کجا رسید؟”

Continue Reading ←

هدایت «خشکاله» به سمت تامین کود می‌تواند از خروج ارز از کشور جلوگیری کند

مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: هدایت خشکاله به سمت تامین کود می‌تواند از خروج ارز از کشور جلوگیری کند.  ... “هدایت «خشکاله» به سمت تامین کود می‌تواند از خروج ارز از کشور جلوگیری کند”

Continue Reading ←

وزش باد شدید در جنوب و غرب تهران/ کاهش دما تا دوشنبه

اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید تا صبح فردا (۳۰ بهمن‌ماه) در پاره‌ای از نقاط استان به‌ویژه مناطق جنوبی و غربی و کاهش دما خبر داد.  ... “وزش باد شدید در جنوب و غرب تهران/ کاهش دما تا دوشنبه”

Continue Reading ←

ویدیو/ میهمانان پل سفید اهواز

همه ساله با سرد شدن هوا در نیمکره شمالی، پرندگان مهاجر از مناطق سردسیر سیبری میهمان استان خوزستان می‌شوند؛ پل سفید اهواز میزبان حضور شهروندان برای دیدن این پرندگان زیبا است.  ... “ویدیو/ میهمانان پل سفید اهواز”

Continue Reading ←

طوفان‌های بی‌سابقه در کالیفرنیا منجر به افزایش عفونت‌های قارچی مرگبار شد

طوفان‌های اخیر در کالیفرنیا به نگرانی‌های بهداشت عمومی دامن می‌زند، زیرا موارد ابتلا به «تب دره»، یک بیماری ناشی از قارچ به دنبال بارش‌های شدید در ایالات متحده افزایش یافته است.  ... “طوفان‌های بی‌سابقه در کالیفرنیا منجر به افزایش عفونت‌های قارچی مرگبار شد”

Continue Reading ←

گرم‌ترین آذر ۳۳ سال اخیر کشور ثبت شد

رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بیشترین افزایش دمای کره زمین در عرض های ۲۰ تا ۶۰ درجه رخ داده است که کشور ایران نیز در همین محدوده قرار دارد گفت: امسال گرمترین آذر ۳۳ سال اخیر کشور ثبت شد.  ... “گرم‌ترین آذر ۳۳ سال اخیر کشور ثبت شد”

Continue Reading ←