لغزندگی معابر برخی مناطق تهران از فردا عصر/ پیش‌بینی وزش باد شدید

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به لغزندگی معابر برخی مناطق تهران در پی بارش برف و باران از فردا عصر(۱۶ بهمن‌ماه) و وزش باد شدید هشدار داد.  ... “لغزندگی معابر برخی مناطق تهران از فردا عصر/ پیش‌بینی وزش باد شدید”

Continue Reading ←

ویدیو/ هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به افزایش سرطان تا ۲۰۲۵

سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که بیماری سرطان در سال ۲۰۵۰ به بیش از ۳۵ میلیون نفر در جهان خواهد رسید.  ... “ویدیو/ هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به افزایش سرطان تا ۲۰۲۵”

Continue Reading ←

اطلس مشاغل مجاز براساس شاخص های محیط زیستی تهیه شود/ پهپادها مناطق حفاظت شده را پایش کنند

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه لازم است اطلس کسب و کارهای مجاز براساس شاخص های محیط زیستی تهیه شود، گفت: با استفاده از فناوری های نوین و هوشمندسازی پایش مناطق حفاظت شده از طریق پهپاد، می توان تا حد زیادی مانع ایجاد موقعیت تعارض منافع شد.  ... “اطلس مشاغل مجاز براساس شاخص های محیط زیستی تهیه شود/ پهپادها مناطق حفاظت شده را پایش کنند”

Continue Reading ←

بارش برف و باران در شمال و غرب تهران از بعد از ظهر فردا

اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف و باران و وزش باد از بعد از ظهر دوشنبه تا سه شنبه (۱۶ و ۱۷ بهمن ماه) در پاره‌ای نقاط به‌ویژه نواحی شمالی و غربی استان خبر داد.  ... “بارش برف و باران در شمال و غرب تهران از بعد از ظهر فردا”

Continue Reading ←

TOD یکی از راه‌های نجات تهران از ترافیک سنگین و آلودگی هوا

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه TOD یکی از راه‌های نجات تهران از ترافیک سنگین و آلودگی هواست، گفت: با اجرای این طرح، سفرهای درون شهری به گونه ای انجام می شود که شهروندان برای تردد به محل کار، خرید و دریافت خدمات نیاز به استفاده از خودرو نداشته باشند.  ... “TOD یکی از راه‌های نجات تهران از ترافیک سنگین و آلودگی هوا”

Continue Reading ←

بارش برف و باران در ۱۲ استان/ هشدار نارنجی برای شهرهای ساحلی

سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و وزش باد در ۱۲ استان و افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور به بیش از ۲ متر هشدار داد.  ... “بارش برف و باران در ۱۲ استان/ هشدار نارنجی برای شهرهای ساحلی”

Continue Reading ←

شهرها در خط مقدم تغییرات آب‌وهوایی قرار گرفتند

رهبران در پنجاه و چهارمین اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد واقعیت‌های نگران‌کننده‌ای را در مورد تأثیرات جهانی رویدادهای شدید آب‌وهوایی، عدم اطمینان اقتصادی و مدیریت فشارها برای توسعه زمین ارائه کردند؛ با افزایش این چالش‌های جهانی، شهرها در خط مقدم اختلالات قرار دارند.  ... “شهرها در خط مقدم تغییرات آب‌وهوایی قرار گرفتند”

Continue Reading ←

احیای دریاچه ارومیه نیازمند «مدیریت نرم» است/ اصلاح چاه‌های غیرمجاز توسط وزارت نیرو

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تشکیل نشست ستاد احیای تالاب‌های کشور تاکید کرد که احیای دریاچه ارومیه نیازمند مدیریت نرم است.  ... “احیای دریاچه ارومیه نیازمند «مدیریت نرم» است/ اصلاح چاه‌های غیرمجاز توسط وزارت نیرو”

Continue Reading ←

سازمان‌ محیط زیست باید برای بیانیه گام دوم انقلاب برنامه داشته باشد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست کشور باید برای گام دوم انقلاب برنامه داشته باشد.  ... “سازمان‌ محیط زیست باید برای بیانیه گام دوم انقلاب برنامه داشته باشد”

Continue Reading ←

خزعلی: نیازمند آموزش زنان در حوزه محیط زیست هستیم

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به نقش زنان در حفاظت محیط زیست و مدیریت مصرف در منزل، تاکید کرد که نیاز به آموزش زنان در حوزه محیط زیست داریم‌.  ... “خزعلی: نیازمند آموزش زنان در حوزه محیط زیست هستیم”

Continue Reading ←