گرفتار شدن نهنگ‌های قاتل در آب‌های ژاپن؛ کارشناسان ردی از گروه «ارکا» پیدا نکردند

فعالان حیات وحش می‌گویند ردی از گروه ارکا (نهنگ قاتل) که چند روز قبل در میان یخ‌ها در آب‌های جزیره «هوکایدو» ژاپن گیر افتاده بودند، پیدا نکرده‌اند.  ... “گرفتار شدن نهنگ‌های قاتل در آب‌های ژاپن؛ کارشناسان ردی از گروه «ارکا» پیدا نکردند”

Continue Reading ←

طرح محدودیت مصرف آفت‌کش‌ها در اتحادیه اروپا اجرا نمی‌شود

رئیس کمیسیون اروپا از لغو اجرای طرحی خبر داد که استفاده از آفت‌کش‌ها را در سراسر اتحادیه اروپا محدود می‌کرد.  ... “طرح محدودیت مصرف آفت‌کش‌ها در اتحادیه اروپا اجرا نمی‌شود”

Continue Reading ←

توزیع نهال رایگان در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور روز یکشنبه (۲۲ بهمن) با برپایی غرفه در مسیر راهپیمایی در خیابان آزادی تهران به توزیع نهال رایگان می‌پردازد.  ... “توزیع نهال رایگان در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن”

Continue Reading ←

افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور/ خطر غرق شدن شناگران

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج در آب‌های جنوب کشور هشدار داد و تاکید کرد: در این شرایط جوی احتمال پاره شدن تورهای صیادی و خطر غرق شدن شناگران وجود دارد.  ... “افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور/ خطر غرق شدن شناگران”

Continue Reading ←

وزش باد شدید در تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز( ۱۸ بهمن ماه) آسمانی صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات در سطح استان به‌ویژه در نیمه جنوبی و ارتفاعات وزش باد متوسط تا نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.  ... “وزش باد شدید در تهران”

Continue Reading ←

بخش عمده ریزگردها و ماسه‌های روان در سرخس منشاء داخلی دارد

کارشناس مشاور طرح مطالعات جامع مدیریت مناطق بیابانی و فرسایش بادی سرخس گفت: حدود ۹۰ درصد از ماسه‌های روان و نزدیک به ۶۰ درصد از ریزگردها در شهرستان سرخس منشاء داخلی دارند.  ... “بخش عمده ریزگردها و ماسه‌های روان در سرخس منشاء داخلی دارد”

Continue Reading ←

نهایی شدن لایحه حفاظت و بهره‌برداری پایدار از حیات وحش در دولت

مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از نهایی شدن لایحه حفاظت و بهره‌برداری پایدار از حیات وحش در دولت خبر داد.  ... “نهایی شدن لایحه حفاظت و بهره‌برداری پایدار از حیات وحش در دولت”

Continue Reading ←