لايحه حفاظت از خاك به تصويب رسيد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه که به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، لایحه حفاظت از خاک به تصویب دولت رسید. 

 پیش‌بینی جرایم موضوع لایحه در قالب تخلف، اصلاح مجازات‌ها با رویکرد حبس‌زدایی و استفاده از جازات‌های متنوع (جایگزین حبس)، استفاده از ظرفیت سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با پدیده‌های تخریب و آلودگی خاک، درج مجازات‌ها در ذیل تخلفات به منظور شفافیت و انسجام‌بخشی بیشتر به لایحه و اعمال برخی اصلاحات در سایر مواد به لحاظ ارتباط تنگاتنگ آنها با بخش ضمانت اجرا بخش‌هایی از این لایحه می‌باشد.
با تصویب دولت، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مجاز است با رعایت قوانین و مقررات مربوط نسبت به ایجاد دو شهرک صنعتی جدید به نام‌های مس ورزقان و بروجرد (۳) به ترتیب در استان‌های آذربایجان شرقی و لرستان اقدام نماید.
لایحه معاهده انتقال محکومین میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.
دولت با عنایت به مهیا شدن زیرساخت‌های تولید، نیاز بازار و تولید وسیع خودروهای دیزلی توسط خودروسازان داخلی و همچنین افزایش بهره‌وری عوامل تولید به ویژه نیروی کار و سرمایه و ارتقای سطح فناوری صنایع کشور و دستیابی به فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، مجوز شماره‌گذاری خودروهای سبک دیزلی را به تصویب رساند.
بر اساس این مصوبه، شماره‌گذاری کلیه خودروهای سنگین و نیمه سنگین دیزلی درون‌شهری و برون‌شهری منوط به رعایت استاندارد یورو ۶ و یا یورو ۴ به همراه نصب فیلتر جاذب ذرات معلق (DPF) گردید. همچنین شماره‌گذاری کلیه خودروهای سواری، وانت، وانت سبک و ون دیزلی وارداتی و ساخت داخل منوط به نصب (DPF) و رعایت استانداردهای مصوب شد.
آیین‌نامه شورای بررسی و تایید نشانه‌ها و نمادهای دستگاه‌های اجرایی، از دیگر مصوبات این جلسه هیات دولت بود.
این آیین‌نامه با توجه به ضرورت وجود یک شورای تخصصی به منظور وحدت رویه در نمادها و نشانه‌های دستگاه‌های اجرایی که هر یک از آنها در ابعاد داخلی و یا خارجی معرف جمهوری اسلامی ایران می‌باشند و نیز با هدف جلوگیری از بروز اختلافات ناشی از استفاده برخی دستگاه‌ها یا موسسات زیرمجموعه آنها از نمادهای متشابه با سایر دستگاه‌های اجرایی و یا نمونه‌های خارجی به تصویب رسید.