10 کشوری که رکورد تولید دی‌اکسیدکربن را شکستند!

بنابر گزارشی که از سوی مرکز تحقیق و سیاستگذاری محیط زیست آمریکا منتشر شد، 10 کشور به عنوان آلاینده‌ترین کشورهای جهان معرفی شدند.مرکز تحقیق و سیاستگذاری محیط زیست آمریکا 10 کشور آلاینده محیط زیست را معرفی کرد که در این فهرست نام کشورهایی نظیر هند، روسیه، ژاپن و آمریکا به چشم می‌خورد و این 10 کشور رکورد تولید آلاینده دی اکسید کربن را شکسته‌اند.

در این گزارش، آمریکا به لحاظ دارا بودن آلاینده‌ترین نیروگاه‌های برق در رتبه سوم و به لحاظ تولید بیشترین حجم گازهای گلخانه‌ای در رتبه دوم قرار دارد.

در گزارش سالانه 2012 این موسسه اعلام شد که نیروگاه‌های برق در آمریکا به تنهایی 6 درصد از کل آلاینده‌هایی را که منجر به گرمای جهانی زمین شده‌اند، تولید کرده‌اند. 50 واحد از آلاینده‌ترین نیروگاه‌های برق آمریکا در سال 2012 میلادی 30 درصد و 100 واحد از آلاینده‌ترین نیروگاه‌های برق این کشور حدود 19 درصد از حجم کلی آلاینده دی اکسید کربن را تولید کرده‌اند.

از سوی دیگر کانادا با اجرای برنامه «تولید برق پاک» قصد دارد انتشار آلاینده‌های کربنی را در سراسر این کشور متوقف کند. این کشور در حال حاضر به لحاظ تولید بیشترین حجم گازهای گلخانه‌ای در رتبه هشتم آلاینده‌ترین کشورهای دنیا قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فهرست 10 کشوری که بیشترین حجم تولید گازهای گلخانه‌ای را در جهان دارند به ترتیب شامل چین، آمریکا، روسیه، هند، ژاپن، آلمان، کانادا، انگلیس، کره جنوبی و ایران است و چین نیز به نوبه خود رکورددار این فهرست است.