معصومه ابتکار جایزه بنیاد جهانی انرژی را دریافت کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، «فولفگانگ نیومن» بنیان گذار بنیاد جهانی انرژی روز چهارشنبه این جایزه را به معصومه ابتکار تقدیم کرد. نیومن بنیان گذار بنیاد جهانی انرژی برای اهدای این جایزه از اتریش به ایران سفر کرده است.

فرآیند انتخاب شخصیت های جهانی از سوی بنیاد جهانی انرژی چندین بخش است که شاخص عملکردی ، داشتن تجربه حفاظت زیست محیطی به صورت هدفمند و نظام مند حداقل 15 سال و قابل دفاع در قالب مستندات ، ایجاد زیر ساخت های حفاظت از محیط زیست در کشور منطقه ، تربیت نسلی برای حفاظت محیط زیست ، توسعه برنامه محوری در حفاظت محیط زیست ، ارایه گزارش و مستندات نسبت به محیط زیست شهری و افکار عمومی مثبت به شخصیت مورد نظر است .

بنیاد جهانی انرژی موسسه غیر دولتی و بین المللی است از سوی پیشکسوت حوزه انرژی ، فولفگانگ نیومن بنیان گذاری شده و 30 سال است در زمینه بهره وری انرژی های پاک و توسعه پایدار فعالیت می کند. آگاهی درباره اصلاح الگوی مصرف و انرژی و حمایت از پروژه هایی که آینده بهتری را برای نسل های بعدی در کشورهای در حال توسعه فراهم کند از اهداف این بنیاد است.

شورای افتخاری بنیاد انرژی برای سال 2014 جایزه یک عمر دستاورد را به معصومه ابتکار اعطا کرده است.

این جایزه با نام «Lifetime Achievement Global Award» تاکنون به میخایئل گورباچف، آرنولد شوایتزینگر اهدا شده است و معصومه ابتکار سومین نفر و اولین بانویی است که آن را دریافت می‌کند.

Posted in: دسته‌بندی نشده