۱۴ هزار آتش سوزی در جنگل‌های کشور طی ۷ سال اخیر

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جنگل‌ها، مراتع وآبخیزداری کشور با اشاره به اینکه طی هفت سال اخیر بالغ بر ۱۴هزار آتش سوزی در جنگل‌های کشور رخ داده است، از برنامه‌ای برای ایجاد ۱۵ پایگاه اطفای حریق جنگل در استانهای مختلف کشور خبر داد.

خلیل عابدینی در گردهم آیی روابط عمومی منطقه یک منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در سمنان، گفت: دومین پایگاه از این تعداد اخیرا در گرگان ایجاد و به بهره برداری رسید. وی گفت: سال آینده این پایگاه در استان های آذربایجان غربی، فارس و مناطق دیگر ایجاد می شود.

عابدینی با اشاره به کاهش ۵۳ درصدی وقوع حریق در جنگل‌های کشور، گفت: از سال ۸۴ تاکنون ۱۴ هزار فقره حریق در جنگل‌های کشور رخ داده است که سطحی بالغ بر ۱۵۰ هزار هکتار را شامل می شود.

او وقوع حریق در جنگل را ناشی از عوامل طبیعی و غیر طبیعی از جمله عامل انسانی دانست و گفت: با مشارکت و همراهی مردم و اطلاع رسانی مناسب، وقوع حریق در جنگل‌ها امسال کاهش خوبی داشته است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به اجرای طرح های بیابانزدایی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون در سطح هفت میلیون هکتار از ۳۲ میلیون هکتار بیابان های کشور عملیات بیابانزدایی اجرا شده است.

منبع: سرویس محیط زیست ایسنا

Posted in: دسته‌بندی نشده