نهایی شدن لایحه حفاظت و بهره‌برداری پایدار از حیات وحش در دولت

مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از نهایی شدن لایحه حفاظت و بهره‌برداری پایدار از حیات وحش (قانون شکار و صید) در کمیسیون فرعی و اصلی دولت خبر داد.  ... “نهایی شدن لایحه حفاظت و بهره‌برداری پایدار از حیات وحش در دولت”

Continue Reading ←

عدم مدیریت اصولی پسماندها، یکی از مهم‌ترین مشکلات زیست محیطی کشور

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند با اشاره به طرح مسیر سبز- ایران پاک در استان‌های کشور گفت: متاسفانه در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات محیط زیستی کشور، موضوع عدم مدیریت اصولی پسماندها به‌ویژه درحاشیه محورهای مواصلاتی، مناطق ساحلی، دریایی و طبیعی و پراکنش انواع پسماندها بویژه پلاستیک، ضایعات و نخاله های ساختمانی و... است.  ... “عدم مدیریت اصولی پسماندها، یکی از مهم‌ترین مشکلات زیست محیطی کشور”

Continue Reading ←

ویدیو/ جنگل؛ فراموش شده در انبوه زباله‌ها

سیزده بدر روزی است که باید در کنار بهره‌مندی از طبیعت زیبا، بکوشیم آن را به زباله‌دانی همگانی تبدیل نکنیم، غافل از اینکه در سال‌های اخیر رویکرد این روز با رهاسازی زباله در فضاهای سبز و جنگل‌های کشورمان فراموش شده است.  ... “ویدیو/ جنگل؛ فراموش شده در انبوه زباله‌ها”

Continue Reading ←

وضعیت دما و بارش کشور تا پایان اردیبهشت؛ پیش‌بینی بارش‌هایی بیشتر از نرمال

بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور به جز هفته آینده که بارش کشور کمتر از نرمال است، تا پایان اردیبهشت ماه بارش کشور در محدوده نرمال با گرایش به بیشتر از نرمال می ‌باشد. دمای هوای کشور (به جز شمال ‌غرب) در دو هفته آینده کمتر از نرمال است. پس از آن تا هفته پایانی اردیبهشت بیشتر از نرمال خواهد بود.  ... “وضعیت دما و بارش کشور تا پایان اردیبهشت؛ پیش‌بینی بارش‌هایی بیشتر از نرمال”

Continue Reading ←

رصدخانه ملی آب ایجاد می‌شود/برنامه معاونت علمی برای تثبیت کانون‌های گردوغبار

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آب، اقلیم و محیط زیست از اتمام موفق ۹ طرح مورد حمایت ستاد خبر داد و گفت: برنامه‌هایی را در زمینه ایجاد رصدخانه ملی آب و تثبیت کانون‌های انتشار گرد و غبار با روش‌های سازه‌ای و غیرسازه‌ای در دستور کار داریم.  ... “رصدخانه ملی آب ایجاد می‌شود/برنامه معاونت علمی برای تثبیت کانون‌های گردوغبار”

Continue Reading ←