ابتکار از همکاری وزیر ارتباطات با محیط زیست خبر دادگرگان - خبرگزاری مهر: رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: طی مکاتبه ای که با وزیر ارتباطات، فن آوری و اطلاعات داشتم از آن ها خواستم که پیامک "طبیعت را با زباله آلوده نکنیم" به صورت رایگان برای هموطنان ما در سراسر ایران ارسال شود که ایشان پذیرفتند و این کار انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکثریت قریب به اتفاق مشترکان همراه اول غروب روز یکشنبه سوم فروردین، پیامکی را با این مضمون دریافت کردند که "طبیعت را با زباله آلوده نکنیم" و این پیام را می توان یکی از بخش های مکمل اجرای طرح " مسیرسبز- ساحل پاک" به شمار آورد.

دکتر معصومه ابتکار که برای گذراندن تعطیلات نوروزی در گرگان به سر می برد صبح سه شنبه درباره این پیامک گفت: طی مکاتبه ای که با وزیر ارتباطات، فن آوری، اطلاعات داشتم از آن ها خواستم که این پیام به صورت رایگان برای هموطنان ما در سراسر ایران ارسال شود که ایشان پذیرفتند و این کار انجام شد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشکر از وزیر ارتباطات و همراه اول، اظهار امیدواری کرد که دیگر اپراتورهای تلفن همراه نیز این حرکت را انجام داده و در راستای یادآوری به شهروندان برای حفاظت از طبیعت تلاش کنند و به این رویه استمرار بخشند.

دکتر ابتکار در بازدید از محل استقرار قرارگاه های طرح "مسیر سبز - ساحل پاک" در "تالاب بین المللی آلماگل" ، "پارک ملی گلستان" و  "پارک جنگلی النگ دره" بر ادامه و استمرار این طرح حتی پس از پایان تعطیلات نوروزی خبر داد.

تفاهم نامه ی "مسیرسبز- ساحل پاک" بین سازمان حفاظت محیط زیست از یکسو و استانداران 6 استان تهران، البرز، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران بسته شد تا با آموزش و اطلاع رسانی به مسافران شمال کشور، اکوسیستم های شکننده و ارزشمند منطقه از گزند زباله و آتش حفظ شوند.

آموزش چهره به چهره در ایستگاه های این تفاهمنامه ، تهیه و توزیع کیسه های زباله زیست تخریب پذیر، دستکش و اقلام آموزشی، پاکسازی حاشیه رودخانه ها، جنگل، جاده و سواحل دریا، نصب سطل های زباله و استقرار سرویس های بهداشتی ثابت و موقت، برگزاری نظرسنجی ، مسابقه و اهدای جوایز از جمله بخش های این طرح است.

منبع: مهر گلستان در لینک:

http://www.mehrnews.com/detail/News/2260907

Posted in: دسته‌بندی نشده