آلودگی هوای کرج به مرز هشدار رسید.

سرویس اجتماعی ملت البرز ما- مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: آلودگی هوای کرج طی دو روز گذشته به مرزهشدار رسید. حسن پسندیده، گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر کرج تا ساعت ۸ صبح روز گذشته غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز شنبه در کلانشهر کرج افزایش یافته؛ به طوری که میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از دو ونیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده است.

وی افزود: میانگین شاخص کیفیت هوا طی روزشنبه در این شهرستان ۱۵۳ (PSI) گزارش شده؛ در حالی که این میزان طی روز یکشنبه به ۱۶۳ (PSI) رسیده که در این شرایط کیفیت هوا در شرایط ناسالم معادل هشدار قرار دارد. مدیرکل محیط زیست استان البرز تصریح کرد: شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در صورتی که بیش از عدد ۱۵۰ شود به این معنی است که کیفیت هوا در شرایط ناسالم معادل هشدار برای گروه‌های حساس قرار دارد. وی با اشاره به وضعیت هوا و احتمال تشدید بیماری‌های قلبی، ریوی و همچنین افزایش علائم تنفسی به افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی و کودکان و سالمندان توصیه کرد از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و سایر افراد نیز فعالیت‌های سنگین و طولانی خارج از منزل را کاهش دهند.

مدیرکل محیط زیست استان البرز درپایان از نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای استان طی روزهای آتی خبر داد و گفت: اعضای این کارگروه امروز دوشنبه با حضور در دفتر معاونت عمرانی استانداری البرز تشکیل جلسه می‌دهند. 

Posted in: دسته‌بندی نشده