برگزاری همایش حقوق مناطق کوهستانی توسط انجمن حفظ محیط کوهستان

انجمن حفظ محیط کوهستان در نظر دارد به مناسبت بیستمین سال تأسیس خود و همزمان با 11 دسامبر، روز جهانی کوهستان (مصوب پنجاه و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد)، همایشی تحت عنوان "حقوق مناطق کوهستانی" را در روز دوشنبه 25 آذر ماه 1392 با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت امور خارجه (Focal Point کوهستان در نهاد بین المللی مشارکت برای کوه ها)، دفتر فائو در تهران، دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در تهران برگزار نماید.

موضوع کلیدی این همایش، ضرورت ایجاد سازوکارهای حقوقی قانونی کوهستان و ارتقای ظرفیت بخش‌های دولتی در ارتباط با توسعه پایدار کوهستان در کشور می‌باشد.

در این همایش، مسئولین و مقامات دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دانشگاهیان و کارشناسان محیط زیست کوهستان و نمایندگان سازمان های غیردولتی فعال در عرصه کوهستان حضور خواهند داشت. پروفسور برونو مسرلی، استاد برجسته بین‌المللی کوهستان از دانشگاه برن سوئیس با حضور در این همایش، ارائه‌ای در خصوص نقش کوهستان‌ها در آینده پایدار بشر (موضوع روز جهانی کوهستان در سال جاری: "کوه‌ها؛ کلید آینده‌ای پایدار") خواهد داشت.

در این همایش همچنین پانلی با حضور کارشناسان حقوقی به منظور بحث و گفت و گو در خصوص تدوین چشم انداز حرکت به سمت قوانین خاص کوهستان در کشور تشکیل خواهد شد. از دیگر بخش های این همایش، اولین اکران عمومی مستند بیست سال دستاوردهای انجمن حفظ محیط کوهستان می باشد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت انجمن مراجعه و یا با شماره تلفن های 22754158 و 22753971 تماس حاصل نمایند.

Posted in: دسته‌بندی نشده