مجموعه برنامه های روز ملی دماوند

هشتمین مراسم سالانه ی “روز ملی دماوند” (سیزدهم تیر/ جشن تیرگان)، امسال در روزهای پنج شنبه و جمعه 15 و 16 تیر در شهر رینه برگزار می شود. 

انجمن کوه نوردان ایران، انجمن دوستداران دماوند، و دیگر مشارکت کنندگان در برگزاری این مراسم، کوه نوردان و دیگر طبیعت دوستان را به حضور در آن دعوت می کنند.

برنامه، شامل برپایی غرفه های گوناگون برای ارایه ی وسایل کوه نوردی، محصولات فرهنگی، صنایع دستی، کارگاه های آموزش نقاشی کودکان و آموزش محیط زیست، … (در هر دو روز) و همچنین برنامه های موسیقی و نقالی و سخن رانی در بعد از ظهر جمعه خواهد بود.

دفترهای نمایندگی انجمن می توانند نشریه ها و بروشورهای خود، و وسایل نو و دست دوم کوه نوردی را برای فروش یا معاوضه، در غرفه ی انجمن ارایه کنند.  لطفا برای هماهنگی در این مورد، با دفتر انجمن (تهران- 66712243) تماس بگیرید.

همچنین به آگاهی می رساند که برنامه های “نگاهبانی دماوند” در دشت شقایق و دیگر نقاط مسیر پلور- رینه، از روز جمعه 19 خرداد آغاز شده و در تمام روزهای تعطیل تا 16 تیر ادامه خواهد داشت. علاقمندان به حضور در این برنامه ها نیز می توانند با دفتر انجمن تماس بگیرند.

همایش علمی دماوند، در روز جمعه 9 تیر ماه از ساعت 9 صبح در دانشگاه شمال (آمل- کیلومتر 5 جاده ی هراز- سه راهی امام زاده عبدالله) آغاز به کار خواهد کرد.

در این فرصت، دوستان کوه نورد و طبیعت دوست را به پاک سازی مسیرهای دماوند، گفتگو با گردشگران کوهپایه های دماوند و آموزش نکته های محیط زیستی، برگزاری همایش های مشابه، کار رسانه ای به منظور معرفی روز ملی دماوند، و طرح مسایل مربوط به محیط های کوهستانی دعوت می کنیم.