گلایه معاون استاندار از حاشیه سازی در مورد باغ پرندگان قم

بیژن سلیمان‌پور” معاون سیاسی امنیتی استاندار قم روز دوشنبه در سی و هشتمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی قم، با اشاره به برخی حاشیه سازی های بی مورد در خصوص باغ پرندگان گفت: افرادی از روی غفلت به موضوع شیوع آنفلوانزا در باغ پرندگان دامن می‌زنند و ما این رویکرد را نمی‌پذیریم.

وی گفت: مسائل مربوط به این حادثه باید در جلسه‌های رسمی مطرح شود و پرداختن بیش‌ازحد به این مساله به نفع مردم و خادمان مردم قم نیست.

معاون استاندار قم گفت: در جریان مساله شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قم بعضی رسانه‌ها عملکرد خوبی داشتند، ولی برخی دستگاه‌ها با اظهارنظرهای خاص به این موضوع دامن زدند.

وی اضافه کرد: برخی دوستان نیز اشتباه کردند در این وادی وارد شدند و فضای تقابل ایجاد کردند در حالی که آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سابقه‌ای بیش از سه دهه در کشور دارد و هر سال دستورالعملی برای پیشگیری از آن ابلاغ می‌شود.

سلیمان‌پور بیان کرد: اگر دستگاهی مشکل دارد با تشکیل جلسه در اداره و دعوت از اداره کل دامپزشکی و شهرداری مساله را حل نماید و خوراک دست بهانه جویان ندهد.

معاون استاندار قم با اشاره به این‌که شیوع آنفلوانزا در ۱۴ نقطه کشور اتفاق افتاد، ادامه داد: شیوع آنفلوانزای پرندگان مساله ای عادی و متداول است، چرا در استان‌های دیگر سروصدایی بلند نشد!

وی با بیان این‌که الان زمان مناسبی برای مطرح کردن مسائلی از جمله نداشتن مجوز زیست‌محیطی باغ پرندگان نیست، افزود: برخی از عدم اطلاع مردم سوءاستفاده می‌کنند تیتری می‌زنند و مساله را طوری مطرح می‌کنند که مردم نگران می‌شوند؛ این مساله خدمت به مردم است؟!

وی اضافه کرد: نگران بودیم این بیماری به مرغداری‌ها سرایت کند و اکنون مهم این است که این بیماری به‌خوبی کنترل و مدیریت شد. تلفات انسانی در آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بسیار نادر است، ولی طوری برجسته کرده‌اند که مردم نگران می‌شوند و با پاک کردن صورت مساله حتی می‌گویند این باغ از ثروت ملی احداث و حقوق مردم ضایع شده است؛ این حرف نقض غرض و حرف بی‌ربطی است.

وی تاکید کرد: باغ پرندگان مجددا شکل می‌گیرد، آن را تجهیز می‌کنیم و ضعف‌ها و کاستی‌هایش برطرف می‌شود. به دستگاه‌های اجرایی تذکر می‌دهم مراقب سوء استفاده ها و تحریف ها باشند و اگر احساس می‌کنند مساله ای وظیفه سازمانی بوده در جلسه رسمی با حضور دستگاه ذیربط دنبال کنند و با تیترهای خاص افکار عمومی و امنیت قم را تحت تاثیر قرار ندهند.

وی با اشاره به این‌که خدمات شهری خوبی در قم ارائه می‌شود، اضافه کرد: استان قم در زمینه صنعت و تولید شرایط مطلوبی دارد، در حوزه آموزشی و فرهنگی ظرفیت‌های بسیاری دارد و کریمه اهل‌بیت(س) نگهبان این سرزمین است.