پاییز ۲۰۲۲؛ چشم‌انداز مصر برای احیای گردشگری

به گزارش ایسنا و به نقل از عرب‌نیوز، «خالد العنانی» وزیر آثار باستانی و گردشگری مصری اعلام کرد گردشگری مصر تا پاییز ۲۰۲۲ به شرایط پیش از شیوع ویروس کرونا بازخواهد گشت.

وزیر آثار باستانی و گردشگری مصر معتقد است بازگشت گردشگری مصر به شرایط پیشین با کمک برنامه‌های واکسیناسیون کشور و تلاش‌ مسوولان برای توسعه دادن محوطه‌های باستان‌شناسی اطراف دریای سرخ و مناطق جنوب «سینا» محقق خواهد شد.

به گفته «العنانی» در سه ماه پایانی ۲۰۲۰، مصر ماهانه بین ۲۷۰ هزار تا ۲۹۰ هزار  گردشگر جذب کرده است.

گردشگری یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی مصر به شمار می‌رود. در سال ۲۰۲۰ بخش گردشگری این کشور چهار میلیارد دلار سود ایجاد کرد؛ این درحالی است که سود حاصل از بخش گردشگری این کشور در سال ۲۰۱۹،  ۱۳.۳ میلیارد دلار اعلام شده بود.

سال گذشته در مجموع حدود ۳.۵ میلیون گردشگر از این کشور بازدید کردند؛ این درحالی است که در سال ۲۰۱۹ آمار سالانه بازدید از مصر ۱۳ میلیون نفر به ثبت رسیده بود.

در اوایل سال ۲۰۲۰ انتظار می‌رفت مصر میزبان بیش از ۱۴ میلیون گردشگر باشد. در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ و پیش از شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت‌هایی برای گردشگری دو میلیون گردشگر از مصر بازدید کردند.

به گفته مشاور و سخنگوی وزارت گردشگری مصر، این کشور از جولای گذشته تا اوایل ۲۰۲۱ حدود یک میلیون گردشگر جذب کرده است و با این‌که این رقم بزرگی نیست اما می‌تواند در آغاز روند آرام  احیای گردشگری موثر باشد.