«نه به پلاستیک بیشتر» در کتابفروشی‌ها

به گزارش ایسنا، این کتاب با عنوان فرعی «چگونه می‌توان تغییر ایجاد کرد» در ۱۰۴ صفحه و با قیمت ۲۰هزار تومان توسط نشر خزه منتشر شده است.

در معرفی کتاب «نه به پلاستیک بیشتر» توسط ناشر عنوان شده است: مارتین دوری که از او  به عنوان رهبر جنبش ضدپلاستیک در جهان یاد می‌شود، در این کتاب به زبانی ساده و در  عین حال علمی و مستدل بیان می‌کند که پلاستیک چه آسیب‌های فاجعه‌باری به محیط زیست و مخصوصاً اقیانوس‌ها و آبزیان وارد کرده است. البته او تصویر قالبی از پلاستیک را در ذهن مخاطب  فرو می‌ریزد و نشان می‌دهد که حتی نوشیدن یک فنجان چای کیسه‌ای یا اصلاح صورت و استفاده از بادکنک و اکلیل هم می‌تواند برای محیط زیست، مضر و مخرب باشد!

با این حال، دوری قصد ندارد که مخاطب را به هراس بیفکند و از زندگی بیندازد، بلکه کاملاً برعکس، او در این کتاب می‌کوشد تا با راهکارهایی آسان و کاربردی که فقط دو دقیقه زمان می‌برند، خواننده را تشویق کند که بدون دردسر و زحمت، مصرف پلاستیک خود را به حداقل برساند.

 مارتین دوری پیش‌تر با راه‌اندازی هشتگ «پاکسازی دودقیقه‌ای ساحل» به  موفقیت و دستاوردی بین‌المللی رسیده بود و حالا همان راه‌حل‌های آن هشتگ را در این کتاب مطرح کرده است، اما فراتر از سواحل و برای همه فضاهای زندگی.

در بخشی از کتاب آمده است: «در این کتاب، چندین ایده‌ برای کاهش مصرف پلاستیک به شما داده می‌شود. هر ایده در قالب یک هشتگ راه‌حل دودقیقه‌ای است؛ یک راه‌حل راحت و ساده برای رهایی از شرِ پلاستیک. ممکن است هریک از راه‌حل‌های دودقیقه‌ای به‌خودی‌ خود امر مهمّی به شمار نیایند، اما همه‌ آن‌ها در کنار هم معنا پیدا می‌کنند. انجام یک راه‌حل دودقیقه‌ای اصلاً وقت زیادی از شما را نمی‌گیرد: فقط دو دقیقه! اما گامی به سوی ایجاد یک تغییر بامعنا در سراسر جهان خواهد بود.»