طرح جامع گردشگری ۱۹ استان تهیه شده است

ولی تیموری شامگاه دوشنبه در نشست با روسا و اعضای هیئت‌مدیره جوامع تأسیسات گردشگری استان گلستان اظهار کرد: گردشگری کشور روند خوبی را در پیش داشت و در بازه سه سال، گردشگران ورودی به کشور حدود سه برابر افزایش یافت که با شیوع کرونا این روند متوقف شد.

وی با تأکید بر این‌که عادی ‌انگاری کرونا همچنان اشتباهی بزرگ است و سفر نباید جان مردم را با خطر مواجه کند، تصریح کرد: حوزه گردشگری متعهد است تا عادی شدن شرایط از هرگونه اقدامی که به شیوع بیماری کرونا دامن بزند، جلوگیری کند.

تیموری افزود: دریافت مجوز سفرهای نوروزی برای گروه‌های تعریف شده به‌منظور حمایت از کسب‌وکارهای مرتبط و تقویت روحیه نشاط، سلامتی و شادابی در بین اقشار مختلف جامعه لازم است.

وی بیان کرد: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در تلاش است تا با تضمین رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط فعالان این حوزه، موافقت گشایش‌های مقطعی را در قالب تورهای برنامه‌ریزی شده و به‌صورت محدود و تحت نظارت از ستاد ملی کرونا دریافت کند.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری کشور با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو خبرداد و گفت: این برنامه برای بازه زمانی ۱۰ سال آینده تدوین و تا پایان مردادماه سال ۱۴۰۰ آماده خواهد شد.

تیموری خاطرنشان کرد: برای برخورداری از نقشه راه گردشگری در سطح استان‌ها، طرح‌های جامع گردشگری استان‌ها با توجه به ظرفیت‌های خاص هر یک از آن‌ها در حال تدوین است.

وی بیان کرد: توزیع سفر یکی از سیاست‌های اصلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بود که با تعریف مسیرهای جدید گردشگری، معرفی و توسعه محصولات جدید گردشگری، سعی کردیم این اتفاق را رقم بزنیم و تا حدودی موفق بودیم.

به گزارش ایسنا به نقل از میراث فرهنگی گلستان، تیموری گفت: گلستان به‌عنوان ایران کوچک از همه زیبایی‌ها، جاذبه‌ها و توانمندی‌های کشور برخوردار است و امیدواریم در حوزه گردشگری جایگاه شایسته خود را به ‌دست‌ آورد. در راستای توسعه گردشگری گلستان توافقنامه‌ای با پنج کشور ساحلی خزر منعقد و مقرر شد اجلاسی نیز با حضور این کشورها در گرگان برگزار شود که با توجه به شیوع کرونا به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.