جایگاه «ایرانشناسی در بنگلادش» بررسی می‌شود

به گزارش ایسنا، روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی اعلام کرد: در تداوم سلسله گفت‌وگوهای ایرانشناسی و به منظور معرفی شایسته ایران به جهانیان و ایجاد ارتباط بیشتر با جامعه ایرانشناسان، وبینار «بررسی جایگاه ایرانشناسی در بنگلادش» با همکاری بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور بنگلادش، ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

این گفت‌وگوی علمی با مشارکت دانشگاه‌های معتبر بنگلادش (دانشگاه‌های داکا، راجشاهی، چیتا گونگ، کولنا و انجمن زبان فارسی بنگلادش) که هرکدام دارای گروه زبان و ادبیات فارسی هستند و سخنرانی استادان ایرانشناس و زبان فارسی از سوی دو کشور ایران و بنگلادش، روز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ (۸ فوریه ۲۰۲۱) از ساعت ۸:۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز می‌شود.

این وبینار با هدف بررسی دیرینه مطالعات ایرانشناسی در کشور بنگلادش، ‌ موقعیت نهادهای ایرانشناسی و وضعیت جامعه علمی ایرانشناسان به چشم‌اندازهای آینده خواهد پرداخت.

در این گفت‌وگوی زنده علمی، اندیشمندان و پژوهشگران حوزه ایرانشناسی همچون دکتر حکمت‌الله ملاصالحی ـ استاد باستان‌شناسی و تاریخ دانشگاه تهران ـ، دکتر زهره زرشناس ـ مدیر گروه‌های آموزشی بنیاد ایرانشناسی ـ و مدیران حوزه روابط بین‌الملل و همکاری‌های علمی دانشگاهی از جمهوری اسلامی ایران و متقابلا برخی از چهره‌های ایرانشناس و استادان زبان و ادب فارسی از دانشگاه‌های کشور بنگلادش سخنرانی خواهند کرد.

علاقه‌مندان برای شرکت در وبینار «بررسی جایگاه ایرانشناسی در بنگلادش»، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه وبینار به شماره تلفن ۸۸۶۰۸۸۰۵ تماس بگیرند.