تصویر گربه جنگلی در طبیعت زرندیه به ثبت رسید

رضا میرزایی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: این گونه جانوری ارزشمند که در بالای هرم گوشتخواران قرار دارد، برای اولین بار در منطقه خرقان شهرستان زرندیه توسط یکی از فعالین محیط زیست عکسبرداری و فیلمبرداری شد که در نهایت پس از ارسال مستندات و تصاویر مربوط به دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست و انجام امور تخصصی مربوطه، تشخیص گونه توسط کارشناسان مجرب مورد تائید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این گونه گربه سان از جمله گونه های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست است، افزود: گربه های وحشی تنها زندگی می کنند و در بوته زارهای بلند، مناطق جنگلی، نیزارهای مجاور تالاب و رودخانه ها و مناطق جنگلی زیست کرده و از پستانداران کوچک و متوسط تغذیه می کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار کرد: گربه جنگلی در مقایسه با دیگر گونه های همنوع، دارای جثه بزرگ، پای بلند، دم کوتاه و گوش بزرگ بوده و انتهای گوش آن موهای بلند دارد و پشت گوش آن نیز به رنگ قهوه ای و سیاه است.

میرزایی افزود: استان مرکزی در خاستگاه سوم کشور در حوزه تنوع زیستی قرار دارد و خوشبختانه جوامع محلی و همیاران محیط زیست در شهرستان زرندیه نسبت به حفظ تنوع زیستی و حیات وحش منطقه، کنشگر و حساس بوده و به ارزش های محیط زیستی واقفند که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.