جزئیات نمایشگاه گردشگری تهران تشریح شد

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری اظهار کرد: طبق تصمیم‌گیری شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه‌های گردشگری کشور و برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده، مقرر است «نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران» از تاریخ ۵ تا ۸ اسفندماه ۱۳۹۹ (۲۶-۲۳ فوریه ۲۰۲۱) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار شود.

او با بیان این‌که اطلاع‌رسانی لازم به ذی‌نفعان داخلی و خارجی برای حضور و مشارکت در نمایشگاه انجام شده است، افزود: برای عمل به پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و به دنبال انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مرتبط در این زمینه، رعایت دستورالعمل‌های برگزاری نمایشگاه‌ها در دوران شیوع بیماری و حفظ سلامت غرفه‌داران و بازدیدکنندگان، بازدید حضوری از این نمایشگاه به شکل کنترل‌شده و با انجام پیش‌ثبت‌نام در قالب سهمیه‌های محدود روزانه امکان‌پذیر خواهد بود.

معاون گردشگری در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی، گفت: در حال حاضر پلتفرمی به صورت دو بعدی و سه بعدی برای شرکت‌کنندگان در قالب غرفه‌دار و بازدیدکننده در نظر گرفته شده است و همانند نمایشگاه حقیقی، امکان ثبت‌نام، آشنایی با تعرفه‌ها، طراحی و غرفه‌آرایی، تبادل اطلاعات، امکان گفت‌وگوی آنلاین و غیره مهیا شده است.

 او درباره امکان برگزاری حضوری نمایشگاه، اظهار کرد: در طراحی یکسان غرفه‌ها، جداسازی بین بازدیدکنندگان و غرفه‌داران ملاحظات لازم مدنظر قرار گرفته است. همچنین نیاز است بازدیدکنندگان قبلا در سایت مجری نمایشگاه ثبت‌نام کرده و ضمن احراز هویت با صدور کارت بارکددار بر اساس ظرفیت هر سالن امکان بازدید داشته باشند.

تیموری با بیان این که ۱۲ هزار متر برای غرفه‌های نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران پیش‌بینی شده است، افزود: طبق هماهنگی به‌عمل‌آمده با سازمان بین‌المللی نمایشگاه‌ها، اصول و پروتکل‌های برگزاری نمایشگاه در شرایط خاص بحران کرونا در سطح جهانی دریافت شده و در دستور کار قرار گرفته است.  

معاون گردشگری یادآور شد: بیشتر نمایشگاه‌هایی که در زمان انتشار بحران کرونا برگزار می‌شود، ویژه متخصصان است. در نمایشگاه پیش رو نیز به دلیل رعایت پروتکل‌ها، بیشتر بخش‌هایی که امکان برگزاری نیست قطعا حذف می‌شوند و نمایشگاه بیشتر  جنبه تخصصی خواهد داشت.  

تیموری در ادامه گفت: در صورت وقوع شرایط فوق‌العاده و نبود امکان برگزاری حضوری نمایشگاه پیش رو، مبتنی بر شرایط حاکم بر انتشار ویروس کرونا و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در آن زمان خاص، امکان انعطاف در برگزاری نمایشگاه لحاظ شده است تا تحت این شرایط، تمرکز اصلی بر بخش مجازی باشد.

روابط عمومی معاونت گردشگری همچنین اعلام کرده است: متقاضیان و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام همزمان در دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه می‌توانند به تارنمای مربوطه به آدرس www.ihcx.ir مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به شماره ۹-۸۸۶۷۸۹۴۶ تماس بگیرند.