ثبت بیش از ۳۰۰روز هوای پاک در استان کهگیلویه و بویراحمد

سید اسدالله هاشمی در سومین روز از هفته هوای پاک افزود: خوشبختانه  از ۳۰۶ روز سال جاری تا کنون، روز آلوده ای در استان ثبت نشده و شاخض ها همگی، ثبت روزهای پاک را به ما نشان می دهد.

وی اظهارکرد: طی ۱۰ماهه ای که از سال جاری می گذرد، خوشبختانه ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان تاکنون روز آلوده ای را به ثبت نرسانده اند که نیازمند هشدار و اعلام عمومی باشد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در استان تنها دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا  وجود دارد که یکی در گچساران و دیگری در شهر یاسوج است.

هاشمی با بیان اینکه حداقل ۴ ایستگاه دیگر سنجش آلودگی هوا برای استان نیاز است، تصریح کرد: شهر  لیکک مرکز شهرستان بهمئی و شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بدلیل همجواری با استان خوزستان و عبور ریز گردها از این استان نیازمند ایستگاه سنجش آلودگی هوا ست.

وی ادامه داد: طی سال جاری ۲۲ واحد آلاینده در استان شناسایی شد که برای رفع آلودگی این واحدها اخطاریه به صاحبان آنها داده شد. از این تعداد ۵ مورد به دادگاه معرفی شد و ۱۷ مورد آن رفع آلودگی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل زا روابط عمومی محیطز یست استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مطابق قانون  این واحدها باید یک درصداز فروش خود را بعنوان عوارض آلایندگی به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.