تداوم آلودگی هوای ‌پایتخت طی امروز

به گزارش ایسنا، ‌پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح امروز (۸ بهمن ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته که ناشی از شرایط پایدار جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.  

طی روز عدم وزش باد مؤثر، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم پایداری و سکون جوی تا اواخر وقت پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

صبح فردا (۹ بهمن ماه) استمرار وارونگی جوی و انباشت آلاینده‌ها باعث برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق خواهد شد. طی روز نیز برقراری جو آرام تجمع آلاینده‌ها را به‌ دنبال خواهد داشت.  

با ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۹ بهمن ماه) همزمان با افزایش ترافیک، برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۴۱ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۶ است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

انتهایی ‌پیام‌