ورود هلال احمر به آتش‌سوزی جنگل‌ در توسکستان/ اطفای حریق ادامه دارد

محمد نصیری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آتش‌سوزی در جنگل‌های توسکستان استان گلستان اظهارکرد: جمعیت هلال احمر به عنوان نیروی پشتیبانی کننده عملیات در این حادثه حضور دارد و با توجه به صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه و سختی دسترسی به آنجا، جمعیت هلال احمر اقدام به تامین بالگرد برای اعزام نیروها و تجهیزات به این مناطق کرده است. 

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع حریق از شامگاه یکشنبه ۱۱ تیرماه تا کنون هلال احمر اقدام به اعزام ۵۴ نیروی امدادی و عملیاتی خود به منطقه کرده است، گفت: در پنج روز گذشته بالگرد جمعیت هلال احمر ۴۴ سورتی پرواز به سمت مناطق جنگلی آتش گرفته انجام داده است که در مجموع بیشتر ۱۷ ساعت بوده است. 

 به گفته جمعیت هلال احمر با اقدامات پشتیبانی این جمعیت بیش از ۴۰۰ نفر از نیروهای امدادی از همه دستگاه ها به محل اعزام شده و بالغ بر پنج تن بار نیز به این مناطق منتقل شده است. 

نصیری با بیان اینکه تاکنون و طبق گزارش های دریافتی حدود ۱۵ هکتار از جنگل‌های توسکستان دچار حریق شده است، گفت: هلال احمر با تمام توان به این موضوع ورود کرده اما متاسفانه گاهی با توجه به شرایط بد جوی امکان پرواز بر فراز منطقه وجود ندارد و ما در همکاری با استانداری و مدیریت بحران از راه های دیگر امدادرسانی را دنبال می‌کنیم. پرواز بالگردها و امدادرسانی نیز تا زمان اطفای کامل حریق ادامه خواهد داشت.

جنگل توسکستان در ادامه جنگل‌های هیرکانی و در ارتفاعات حائل استانهای گلستان و سمنان حدفاصل شهرستان‌های گرگان – شاهرود قرار گرفته و آتش‌سوزی در دو منطقه پنبول چال و مازو آرام که در ارتفاعات جنگل‌های توسکستان قرار دارد، رخ داده است.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده