هوای «قابل قبول» تهران طی امروز

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (۲۱ آبان ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می گیرد.

به‌تدریج طی روز با رشد ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده‌ها فراهم می‌شود که می‌تواند موجب بهبود کیفیت هوا شود. افزایش تندی باد در اواخر وقت باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد بنابراین باوجود ترافیک شامگاهی کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

با کاهش تندی باد تا صبح فردا (۲۲ آبان ماه) و با آغاز تردد خودروها بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده خواهد شد بنابراین برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

طی روز افزایش ناپایداری همراه با کاهش دما، رشد ابر و گاهی بارش باران تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد همچنین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی فردا (۲۲ آبان ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در شرایط قابل‌قبول قرار بگیرد که ناشی از حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۰۱ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده