هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان

«محمد مرزبان» با اشاره به برگزاری جلسات بررسی پیشنهادهای مناسب سازی مسیر همافر تا مسجد جامع، اظهار کرد: لازم است در راستای رفع موانع و نابسامانی‌های موجود و فراهم کردن مسیرهای مناسب برای معلولان ضرورت‌ بازنگری، اصلاح و رعایت ضوابط و دستورالعمل‌ها و بهره‌مندی از تجارب ارزنده سایر شهرها، در جلسات مطرح شود.

وی افزود: در این شرایط، بهترین الگوها و پیشنهادها برای مناسب سازی مسیرهای حرکتی معلولان و سایر عابرین پیاده و سهولت دسترسی و ترددهای عرضی و طولی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

به گفته سرپرست مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد، در این جلسات نیز تمام طول مسیر هفت خوان، از میدان همافر تا مسجد جامع مورد بررسی قرار گرفت و نظرات نهایی پس از تصویب نهایی اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه گره‌هایی در میدان همافر وجود دارد که برای رفع آن نیاز به ایجاد تغییرات هندسی در میدان است، گفت: در بلوار شهید صدوقی، تقاطع خیابان شهید عابدی و خیابان شهید خلیل حسن بیگی و و میدان آزادی (باغ ملی) نیز تغییراتی به منظور مناسب سازی مسیر نیاز است که در صورت تصویب طرح، اعمال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مناسب سازی مسیر در میدان آزادی، جانمایی خطوط عابر پیاده مدنظر بوده و اصلاح هندسی در این میدان انجام نمی‎شود، گفت: میدان شهید بهشتی نیز نیازی به اصلاح هندسی ندارد و تنها موضوع جانمایی خط کشی عابر پیاده در ابتدای خیابان فرخی و ابتدای خیابان دهم فروردین مدنظر است.

این مسئول با بیان اینکه در این جلسه پیشنهادهای مشاور به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: مناسب سازی تفاطع خیابان شهدا و خیابان امام همچنین تقاطع خیابان مهدی، خیابان امام و خیابان مسجد جامع نیز مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد طرح مورد نظر ضمن اصلاح موارد تایید شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری یزد، مرزبان با اشاره به اینکه پیش از این جلسه بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان از مسیر انجام شده، تصریح کرد: تلاش ما فراهم کردن شرایطی مناسب برای طی مسیر توسط افراد معلول و سایر عابران پیاده بوده و این مهم به عنوان یک دستورکار ویژه مدنظر شهرداری است.