شکایت محیط زیست از عاملان آلودگی هوای بیدخون

فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص گفت: هرگونه ایجاد آلودگی هوا برخلاف قوانین و مقررات محیط زیست به ویژه قانون هوای پاک است بنابراین سازمان ها، ارگان ها و واحدهای صنعتی ملزم هستند از هرگونه آلودگی هوا جلوگیری نمایند و سازمان حفاظت محیط زیست در صورت هر گونه آلودگی هوا، پیگیری حقوقی را به عمل خواهد آورد.

شایان ذکر است درجهت پیشگیری از آتش سوزی بقایای فضای سبز هماهنگی‌های لازم با منطقه ویژه اقتصادی پارس به عمل آمده است.

در همین زمینه مصطفی موذنی؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه نیز گفت: در پی بروز حادثه آتش سوزی در محل انبار ضایعات فضای سبز و ایجاد آلودگی شدید و اعتراضات مردمی در شهرستان از ابتدای این رخداد پیگیری های لازم جهت مرتفع شدن موضوع انجام گردید و گزارش لحظه به لحظه فرایند کار به فرمانداری شهرستان(معاونین محترم) اعلام گردید.

موذنی همچنین افزود: این موضوع که قبلا نیز سابقه داشته با پیگیری های به عمل آمده از طرف این اداره در سالهای قبل و در قالب کارگروه مدیریت پسماند، سازمان منطقه ویژه ملزم به مدیریت ضایعات فضای سبز جهت جلوگیری از حوادث مشابه گردید که آن سازمان نسبت به تعیین سرمایه گذار جهت مدیریت ان محل و تولید کمپوست اقدام کرد. 

مقرر گردیده است گسترش فضای سبز از نوع درختان کنوکارپوس(ضایعات زیاد)متوقف و به جای ان از گیاهان بومی، سازگار مانند کنار وحشی، کهور ایرانی، گرت، استبرق و... که ضایعات زیادی ندارند استفاده گردد.

موذنی در پایان عنوان کرد: متاسفانه حادثه اخیر به هر دلیلی رخ داد و حجم بسیار زیادی از ضایعات فضای سبز دپو شده طعمه حریق گردید و شهرهای بیدخون و روستای بزباز تحت تاثیر قرار گرفت که کارشناسان این اداره از ابتدای امر در محل حضور داشته صورت‌جلسه تنظیم و اخطاریه لازم صادر گردیده و مراتب به دادستان محترم گزارش شده و پیگیری لازم در این زمینه تا رفع مشکل ادامه خواهد یافت.

 

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده