تداوم انتقال غیراستاندارد پسماند در شهر «گلستان»

به گزارش ایسنا، تابستان سال جاری بود که رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان خبر از غیراستاندارد بودن سه ایستگاه انتقال موقت پسماند در این شهرستان را داد و گفت که اواخر سال گذشته از دو شهرداری نسیم‌شهر و گلستان به‌دلیل استاندارد نبودن این ایستگاه‌ها شکایت کردیم و پس از آن شهرداری نسیم‌شهر تا حدودی این شرایط را ساماندهی کرد اما متاسفانه شهرداری گلستان هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است و ما چندین مرتبه برای آن‌ها اخطاریه صادر و علیه آن‌ها اقدام قضایی کرده‌ایم و اکنون منتظر صدور حکم از سوی مقام‌های قضایی هستیم.

علیرضا فاضلی در گفت و گو با ایسنا، در این‌باره گفت: شهرداری گلستان همچنان به روال کاری بدون ضابطه خود ادامه می‌دهد و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان همچنان پیگیر قضایی این موضوع است اما متاسفانه هنوز حکم قضایی در این مورد صادر نشده است و ما به‌دنبال دریافت حتمی حکم جلب شهردار هستیم تا حداقل بتوانیم حل این معضل را به نتیجه برسانیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری نسیم شهر اقدامات خوبی در زمینه اصلاح ایستگاه انتقال موقت پسماند خود انجام داده است، گفت: شهرداری نسیم‌شهر سکوی تخلیه زباله برای انتقال پسماند به خودروهای حمل زباله را اصلاح و اطراف این ایستگاه انتقال موقت پسماند را محصور کرده است تا از ورود سگ‌های ولگرد جلوگیری شود اما یک ایراد جزئی در زمینه هدایت شیرابه زباله‌ها داشت چراکه مخزن شیرابه آن پاسخگوی حجم زباله نبود و اگر زباله‌ها در کمتر از ۲۴ ساعت تخلیه نمی‌شدند شیرابه ناشی از آن سرریز می‌شد.

فاضلی ادامه داد: شهرداری نسیم‌شهر طی هفته جاری مخزن شیرابه این ایستگاه‌ را اصلاح کرد و قرار است طی هفته آینده از آن  بهره‌برداری صورت گیرد و شیرابه به‌ داخل یک محفظه سیمانی هدایت سپس در مکان مجازی تخلیه شود تا دیگر شیرابه روی زمین تخلیه نشود. از این رو می‌توان گفت که روال کار شهرداری نسیم‌شهر مورد تایید محیط زیست است.

به گزارش ایسنا، سه ایستگاه انتقال موقت زباله در شهرستان بهارستان وجود دارد که این سه ایستگاه زیر نظر سه شهرداری گلستان، نسیم‌شهر و صالحیه اداره می‌شوند. این سه شهرداری موظف هستند پسماندهای عادی را پس از اینکه از سطح شهر جمع‌آوری می‌کنند به مدت ۲۴ ساعت در این ایستگاه‌های انتقال موقت دپو و در نهایت به مراکز دفع زباله منتقل کنند.