بارش شدید باران در ۱۱ استان کشور

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۲۱ آبان) با تداوم فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی و دامنه‌های جنوبی البرز، گستره فعالیت آن شمال استان‌های فارس، بوشهر، کرمان و مناطقی از مرکز، شرق و شمال شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد همچنین در سواحل شمالی کشور نیز بارش ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه طی امروز در شرق اردبیل، گیلان، غرب مازندران، شمال زنجان، شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس بارش شدت بیشتری دارد، گفت: فردا (۲۲ آبان) دامنه بارش‌ها گسترده‌تر شده است و سامانه بارشی در تمام مناطق کشور به جز استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان‌های کرمان و فارس فعال خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: طی فردا (22 آبان ماه) در شرق اردبیل، شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و کرمان، جنوب اصفهان و یزد بارش شدت بیشتری دارد و در نواحی غربی خلیج فارس رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز جمعه (۲۳ آبان) از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می‌شود، گفت: بارش طی این روز در سایر مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی تداوم دارد.

به گفته وی این سامانه بارشی طی روز شنبه (۲۴ آبان) با شدت کمتر در شرق و جنوب شرق کشور فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می‌شود همچنین از روز پنجشنبه تا یکشنبه (۲۲ تا ۲۵ آبان) کاهش دما در نیمه شمالی کشور رخ می‌دهد که بیشترین کاهش در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال‌شرق و شرق کشور در حدود ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه طی فعالیت این سامانه، بارش در استان اردبیل، ارتفاعات مناطق شمال غرب، شمال شرق، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: دریای خزر نیز طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ آبان) مواج پیش بینی می شود همچنین طی روزهای جمعه و شنبه (۲۳ و ۲۴ آبان) در شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۲ آبان) ابری همراه با مه رقیق، در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد با احتمال رعد و برق و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۳ آبان) نیز ابری همراه با مه رقیق و در بعضی ساعات بارش باران همراه با وزش باد و با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده