ارائه مقاله علمی؛ مجازات بیمارستان‌های آلوده‌کننده محیط زیست قزوین

حسن عباس‌نژاد اظهار کرد: ۲  بیمارستان فعال در قزوین علی‌رغم  اخطاریه‌های متعدد کتبی و تذکرات حضوری مبنی بر رفع آلایندگی و مدیریت پسماند عفونی، نسبت به مسائل محیط زیست بی‌تفاوت بودند که این امر اعتراض متعدد متشاکیان را به همراه داشت.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، وی تصریح کرد: اداره حفاظت محیط زیست قزوین بر حسب وظیفه و رسالت کاری خود و در دفاع از حقوق عامه مردم نسبت طرح دعوی در حوزه قضایی قزوین اقدام و نهایتاً منجر به صدور رای شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در رای مذکور مسئولین ۲ بیمارستان با یک‌سال قرار تعلیق محکوم به تهیه و تنظیم ۲ مقاله علمی، پژوهشی در خصوص فوائد بی‌خطرسازی پسماند با دستگاه اتوکلاو و تفاوت آن با روش شیمیایی موجود در بیمارستان شدند؛ این بیمارستان‌ها باید مقاله را به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب استان قزوین ارائه دهند و علاوه برآن نسبت به رفع آلودگی خود و آماده‌سازی بستر بی‌خطرسازی پسماند با اتوکلاو اقدام کنند.

عباس‌نژاد در پایان ضمن تقدیر از قاضی صادر کننده حکم از اقدامات بازدارنده دستگاه قضا در خصوص صدور چنین آرای در حوزه محیط زیست قدردانی کرد.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده