تعدي به آشوراده متوقف كنيد!

تعدی به آشوراده را همین امروز متوقف کنید، فردا خیلی دیر است ! یادداشت مهمان/ مرتضی شریفی:   
با تلاش : سمیه خباز : خبرگزاری فارس: اجتماعی  /  محیط زیست و گردشگری : ۱۴:۳۷   ۱۳۹۷/۹/۱۴
مجریان طرح گردشگری آشوراده با حرکت پوپولیستی سعی دارند برای اعمال پروژه غیر اصولی خود را در پشت جوامع مظلوم محلی پنهان کنند 
گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، مرتضی شریفی ـ مجری منتخب فرهنگستان علوم در مهندسی امور پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌: پس از سالها فریاد برای جلوگیری از یک فاجعه ملی، شب‌های کابوس‌وار به روز فاجعه‌ای ختم می‌شود که در آن جمعی که مشخص نیست از نظر فنی و حقوقی چه جایگاهی در این تصمیم‌گیری دارندمرگ تنها جزیره ایرانی دریای خزر، …  را کلید می زنند! سرمایه گذار … فراموش کرده لقمه گلوگیرخواهد بود!
کاروان تدبیر و امید در کجائی ساختار فنی و حقوقی کشور تعریف شده است؟ با کدام صلاحیت علمی و حقوقی پروژه مصوب می‌کند؟  مگر کتابچه طرح ادعائی در همین خبرگزاری صفحه به صفحه ارزیابی نشد؟ که از فرمول بندی علمی تبعیت نمی‌کند … محیط زیست پاسخگو نیست؛ دستگاه های نظارتی باید ورود پیدا کنند … گفته شده بود دائره پیشگیری مراتب را زیر نظر دارد … اعلام  کرده بودند اجازه هیچگونه ساخت ساز نخواهیم داد !
حداقل در دو مورد  تخلف یا جرم : سوء تفسیر و سوء استفاده از ظرفیت آیین  نامه اجرایی ماده ٨٨ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت وسوء  استفاده از ماده ١٦ قانون حفاظت و بهسازی محیط،  محیط زیست و دیگر دستگاه‌های مرتبط (جهاد کشاورزی، سازمان جنگلها، میراث فرهنگی و …) مشهود است.
مجریان امر باز هم با اشاره به  سرمایه گذاری کلان با حرکت پوپولیستی سعی دارند برای اعمال پروژه غیر اصولی خود را در پشت جوامع مظلوم محلی پنهان کنند،  لذا باز تاکید می کنیم مگر نه اینکه  محیط زیست میانکاله را  به عنوان زیست کره ثبت جهانی کرده است ؟! اتفاقا مدل مدیریتی زیست کره تامین سلامت اکوسیستم را در رفاه جوامع محلی می‌داند  ، لذا با توسعه اصولی طبیعت‌گردی و گردشگری کسی مخالفت ندارد با اینکه حساس‌ترین بخش یک زیست‌بوم شکننده را بدون توجه به توان اکولژیکی زیررو کرده  که نه دست آورد حفاظتی داشته باشد و نه دست آورد اقتصادی مشکل داریم که به نابودی جوامع محلی و پناهگاه منحصر بفرد حیات وحش منتهی می شود. متن کامل در:

/