جايزه سلطان قابوس براي حفاظت از محيط زيست – 2013

سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ملل متحد (يونسكو) دوازدهمین دوره جایزه بين‌المللي سلطان قابوس براي حفاظت از محيط زيست را در سال 2013 اعلام کرده است. این جایزه در زمينه حفاظت محيط زيست اولين بار در سال 1991 توسط سلطان قابوس پادشاه عمان به يونسكو پيشنهاد شد. هدف از اعطاي اين جايزه تقدير از تلاش‌هاي افراد، نهادها يا سازمان‌هايي است كه مشاركت مؤثري در مديريت و حفاظت از محيط زيست مطابق با سياست‌ها، اهداف و برنامه‌هاي يونسكو داشته‌اند.

اين جايزه كه شامل يك گواهینامه به همراه مبلغي در حدود 20000 دلار امريكاست در نوامبر 2013 همزمان با برگزاري اجلاس جهاني علم در برزیل به واجدان شرايط اهدا خواهد شد.
انتخاب افراد، گروه‌ها و يا سازمان‌ها به عهده دفتر شورای هماهنگي برنامه بين‌المللي انسان و كره مسكون یونسکو است و متقاضیان واجد شرایط توسط کمیسیون های ملی به این شورا پيشنهاد می شوند.
داوطلبان بايد در يكي از زمينه‌هاي زير فعاليت داشته باشند:
ـ انجام تحقيقات در زمينه منابع طبيعي و زيست‌محيطي
ـ آموزش و تعليم در زمينه محيط زيست
ـ ارتقاء آگاهي عمومي در زمينه محيط زيست از طريق تهيه داده‌هاي اطلاعاتي
ـ انجام فعاليت‌هايي در زمينه ايجاد و مديريت حوزه‌هاي حفاظت‌شده از قبيل ذخيره‌گاه‌هاي زیست‌کره و سايت‌هاي ميراث طبيعي جهاني
از افراد، گروه‌ها و سازمان‌هاي واجد شرايط دعوت مي‌شود فرم مربوط را تکمیل و حداکثر تا 13شهریور 1392 آن را به كميسيون ملي يونسكو به نشاني: تهران، بلوار ميرداماد، روبه‌روي مسجد الغدير، خيابان شهيد حصاري، كوي يكم، شماره 15 و یا به نشانی الکترونیکی:

science@irunesco.org

این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن ابتدا باید جاوا اسکریپت را فعال کنید.

ارسال نمایند.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و فرم شرکت را کلیک کنید.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده