مردم اصفهان طومار حمایت از زاینده رود را امضاء کردند

مردم اصفهان صبح امروز در حاشیه پیاده‌روی ساحلی خود به مناسبت هفته اصفهان، طومار حمایت از زاینده‌رود را امضا کردند.
ساحل زاینده رود در پارک جنگلی ناژوان در صبح چهارمین روز از هفته نکوداشت اصفهان میزبان هزاران شهروندی بود که دعوت شهرداری اصفهان را اجابت کرده و در همایش بزرگ پیاده روی شرکت کردند.
بیش از شش هزار اصفهانی از اولین ساعات صبح امروز در پارک ناژوان حاضر شدند تا صبح جمعه‌ای با نشاط را برای خود و خانواده‌هایشان رقم بزنند. برخی تنها و عده‌ای با جمع دوستان و یا خانواده در همایش حاضر شده بودند.

متن طومار بدین شرح است:
در حمد و ثنای بی حد خداوند باری تعالی را که از بدیع فطرت و صنیع حکمت به قلم کرم نقوش بی مثال را بر صحیفه ی جهان رقم فرمود تا به لطف وجودش نصف جهانی بر پهنه ی گیتی حاصل آید که از کران تا کرانش همه زیبایی و شکوه است.
اصفهان گلستان وزینی است که به هر سو نظر بیاندازیم گلهای هنر، ادب ، تاریخ و فرهنگ کهنش شهر موزه ای را در این باغ دلربا به نمایش گذاشته است.
اصفهان مهد بزرگان علم و ادب و تابلویی نگارین و زینت بخش است که جاودانه در چشم دوران می درخشد.شایسته شهری است که به حق به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی منتخب گردیده است.
زنده است به زاینده رودش و خجسته است به مردمانی که شکفته در گیسوی تاریخ تمدن فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند. زاینده رود زنده رودی است جاویدان، که گویای تاریخ این مدینه ی کهن است.۸ هزار سال فرهنگ و مدنیت این دیار در کنار جوشش های این رود به ثمر نشسته است؛ زاینده رود سند زنده ی اصالت و هویت جاری اصفهان در طول قرن ها است. در سه دوره پایتختی ایران زمین زاینده رود همیشه زنده رویدادهای بس سترگ را به خود دیده است و در هزار توی تاریخ مردمان اصفهان لحظه لحظه های خوشی، شادمانی و اندوهشان را در کنار حرکت زاینده رود به دست آب سپردند و آرزوهایشان را در صدای خروش آن از خداوند طلبیدند. زنده رود حلقه ای زرین است که نگینی زمردین به نام اصفهان رادر خود جای داده است ، اگر این نبض خروشان زندگی از این دیار دور گردد ، هر آنچه از اصالت و تمدن ، مدنیت و طراوت و شادکامی، زیبایی و آنچه نشان از شهری آباد و تحول خیز را دارد مطمئنا از این دیار رخت می بندد.
رگهای شهر اصفهان بدون جوشش زاینده رود خشک خواهد شد ، زاینده رود قلب اصفهان است ، نگیرید زاینده رود را که اصفهان نصف جهانی با شکوه است که بی زاینده رودش هیچ می شود. بدینوسیله ما مردم شهر زیبای خدا اصفهان از شما مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقاضامندیم که آب رودخانه ی زاینده رود در تمامی ماههای سال در این بستر همیشه ماندگار جاری باشد تا به لطف جاری و ساری بودن این مایه حیات، سرزندگی و طراوت ، شادی بخش ایام اصفهان باشد و معتقدیم که شما ولایتمداران و تلاشگران در راه ساختن ایرانی آباد و خدمتگزاری به مردم شریف ایران اهم فعالیتهای خود را حول محور توسعه و گسترش رفاه ملت ایران اسلامی نهاده اید ؛پس بار دگر می خواهیم که آب زاینده رود همیشه جاری باشد و هیچگاه این لطف الهی را از مردم اصفهان دریغ نکنید.به امید روزی که زاینده رود همیشه جاری باشد و مردمان این دیار با صفا از جریان آن جانی دوباره بگیرند.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده