نمایشگاهی از آثار 30 طراح گرافیک جهان با موضوع محیط زیست در خانه هنرمندان ایران

نمایشگاهی از آثار طراحان گرافیک سراسر جهان با موضوع محیط زیست در هفته طراحی گرافیک ایران، در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش خبرگزاری فارس، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به مناسبت برگزاری این هفته ، اقدام به برگزاری نمایشگاه های تخصصی و بین المللی در حوزه گرافیک کرده که از جمله مهمترین این رویدادها برپایی نمایشگاه Glob-All Mix در خانه هنرمندان ایران است.

ایده اصلی این نمایشگاه که شامل آثار 30 طراح نام آشنای گرافیک جهان با موضوع محیط زیست است،‌به بیست سال پیش و همزمان با میزبانی برزیل از کنفرانس سازمان ملل متحد با عنوان محیط و توسعه، باز می گردد.


در این کنفرانس که در سال 1992 و در ریودوژانیرو برگزار شد، نمایشگاهی از پوسترهای طراحان نامدار جهان با موضوع محیط و توسعه پایدار به همت “فیلیپه تابوردا” برپا شد که مورد استقبال ویژه ای از سوی عموم مردم و هنرمندان در سراسر جهان قرار گرفت. این رویداد که پس از بیست سال، بار دیگر در ریودوژانیروی برزیل و در سال 2012 به وقوع پیوست، موجب شد تا دیگر بار 30 طراح گرافیک از سراسر جهان برای ارسال پوسترهایشان با موضوع “جهان پایدار” دعوت شوند.

مجموعه این آثار توسط دولت برزیل به صورت رسمی به سران دولت های شرکت کننده در کنفرانس سازمان ملل متحد در شهر ریودوژانیرو در سال 2012 اهدا شده است. هدف از برگزاری این نمایشگاه یادآوری و نمایش “زیست پذیری انسان” است.

این نمایشگاه برای نخستین بار در ایران، به همت انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و به مناسبت هفته طراحی گرافیک، 27 فروردین تا 5 اردیبهشت در خانه هنرمندان ایران برپا می شود.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده