تخریب فضای سبز خط قرمزی برای استان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی اصغر عربیان استاندار البرز روز گذشته در مراسم ” جشن روز درختکاری ” نهالستان بزرگ محمدشهر با بیان این مطلب افزود: مسئولان و مدیران ارشد شهری به ویژه متولیان ایجاد و توسعه عرصه های سبز شهری باید اهتمام ویژه ای در خصوص نگهداری از فضای سبز و جلوگیری از تخریب آن داشته باشند. استاندار البرز با تاکید بر توجه بیش از پیش به صیانت از فضای سبز استان، اظهارداشت: بی شک تخریب فضای سبز خط قرمزی برای استان و بروز مشکلات زیست محیطی در این منطقه می شود. وی با بیان اینکه، اهمیت فضای سبز بر هیچکس پوشیده نیست، به بکارگیری صنعت روز دنیا برای تامین نیازهای زندگی بشر اشاره کرد و بهره گیری از صنعت و خروجی های آن را برای زندگی انسان امری اجتناب ناپذیر ذکر کرد.
این مسئول، اظهارداشت: پیشرفت علم و فناوری به ناچار موجب تخریب برخی فضاها و عرصه های سبز می شود، که رفع این مهم از دغدغه های جدی مسئولان و متولیان ایجاد ، حفظ و توسعه فضای سبز است.عربیان عنوان کرد: برای پیشگیری از بروز بحران های ناشی از تخریب فضای سبز نیاز به اتخاذ سیاست ها و برنامه ریزی های کلانی است که، توسعه فضای سبز از ارکان اصلی این برنامه ریزی های می باشد. استاندار البرز در ادامه، ضمن قدردانی از نوجوانان و جوانانی که با دستان پر توان خود اقدام به کاشت نهال کردند، عنوان کرد: این قشر در واقع با انجام این کار نمادی از حیات و پویایی را به نمایش گذاشتند. عربیان با اشاره به اولین روز از آغاز هفته درختکاری، بر ایجاد محیط سبز و ایمن تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم زمینه ساز ایجاد محیط زیست مناسب برای زندگی بشر است. وی با اشاره به نامگذاری روز درختکاري، بیان کرد: اگر یک روز از سال را به روز درختکاری اختصاص دهیم، لازم است، باقی ایام به حفظ، نگهداری و صیانت از این منابع طبیعی خدادای تخصیص داده شود.
این مسئول با بیان اینکه، استان البرز و کلانشهر کرج روزگاری به منطقه سبز ییلاقی تهران معروف بوده است، عنوان کرد: بر این اساس و با توجه به ذات و سرشت سبز استان، نباید با کمبود درخت مواجه شویم.
عربیان، بهره گیری از تاثیرات مطلوب محیط زیست را حق طبیعی همگان دانست و با بیان اینکه، فضای سبز و توسعه آن نقش بسزایی در ایجاد آرامش و آسایش خاطر افراد ایفا می کند، گفت: تحقق این مهم با هدف گذاری و سیاست گذاری های کلان در زمینه ایجاد عرصه های سبز ممکن می شود.
وی با اشاره به وجود فضاهای سبز بکر و طبیعی استان البرز و کلانشهر کرج، تاکید کرد: باید در این استان بگونه ای در زمینه فضای سبز عمل کنیم که، دامنه های سبز البرز را به عنوان یادگاری به نسل آینده هدیه دهیم. عربیان در ادامه با بیان اینکه، به طور اصولی و استاندارد کاشت سه نهال باید جایگزین قطع یک درخت و نهال شود، عنوان کرد: اهمیت فضای سبز و حیات درختان به قدری مهم است که می توان گفت، در مقابل قطع یک نهال، 10 درخت باید کاشته شود.
وی تاکید کرد: مراقبت از فضای سبز امری ضروری است که باید در راس برنامه های همه دستگاه ها و نهادهای خدمت رسان قرار گیرد.عربیان با اشاره به افزایش آمار جمعیت، اظهارداشت: افزایش و توسعه فضای سبز با توجه به نیاز انسان به عرصه های سبز باید متناسب با افزایش تعداد نسل و جمعیت صورت گیرد.
وی، کرج را نیازمند ایجاد و افزایش فضای سبز دانست و با بیان اینکه، جشن درختکاری جشنی ملی است، عنوان کرد: در واقع صاحبان این جشن مردم هستند و باید خروجی های مهم هفته درختکاری را سرلوحه کار خود در خصوص صیانت از عرصه های سبز شهری قرار دهند.


 

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده