فراخوان جشنواره عکس آلودگی هوا منتشر شد.

دبیرخانه دائمی جشنواره های تخصصی عکس، وابسته به شرکت فرهنگ فیلم تهران، در راستای اهداف فرهنگی و هنری خود در نظر دارد جشنواره عکسی با عنوان “آلودگی هوا” برای به تصویر در آوردن زوایای مختلف آلودگی کلان شهرها از نگاه عکاسان و با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از هوای پاک و کنترل میزان آلوده کننده های هوا و تاثیرات آن بر جامعه شهری برگزار نماید.


از تمامی علاقمندان به هنر عکاسی و هنرمندان عکاس دعوت می شود در این جشنواره حضور یابند تا با این اقدام هنری بتوان مردم را از آثار زیان آور آلاینده ها آگاه ساخته و با تصاویری که از وضعیت فعلی کلان شهرها ترسیم می کنند، همگان را متوجه مسئولیت های اجتماعی خود، در برطرف کردن آلودگی هوا کنند.    مقررات شرکت در جشنواره:


۱- هرعکاس می تواند ۵ عکس بصورت رنگی یا سیاه و سفید با کیفیت ۷۲ dpi و فرمت JPG  و حجم هرعکس حداکثر MB4 را تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال جاری همراه با فایل word از اطلاعات شخصی شامل: نام و نام خانوادگی، نشانی و تلفن تماس به پست الکترونیک alodegipic@gmail.com ارسال نماید.


۲- ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت مادی و معنوی عکس هاست. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله، عکس حذف می‌شود و عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده ارسال کننده اثر می‌باشد.


۳- عکس‌ها باید رویکرد اسنادی خود را حفظ نموده و پردازش تصاویر نباید خدشه‌ای به این موضوع وارد نماید.


۴- حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزار کننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی، فروش حقیقی و مجازی، خیریه و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر (درج نام عکاس) محفوظ است.


۵- هزینه حضور در جشنواره برای هر عکس چهار هزار تومان می باشد که باید به یکی از حساب های اشاره شده ذیل واریز شود.


۶- تصمیم گیری درباره مسایل پیش بینی نشده در این فراخوان بر عهده برگزارکننده خواهد بود.


۷- رای هیات داوران قطعی می باشد و هیچگونه اعتراضی به آن پذیرفته نیست.


۸- به عکس‌های ارسالی فاقد اطلاعات شخصی ترتیب اثر داده نخواهد شد.


۹- در صورت انتخاب اثر در جشنواره بعنوان اثر منتخب و حضور در نمایشگاه، هزینه چاپ و شاسی و نمایشگاه از هنرمند دریافت خواهد شد و پس از پایان نمایشگاه تابلو عکس مربوطه به ایشان واگذار می شود.


۱۰- شرکت در جشنواره به منظور پذیرش مقررات این فراخوان است.گاه شمار جشنواره:


آخرین مهلت ارسال آثار:


۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۱


داوری آثار:  ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۱


برگزاری نمایشگاه و اهدای جوایز: تا قبل از پایان اسفند ماه ۹۱


به نفرات اول تا سوم در این جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد و مابقی هنرمندانی که آثارشان به بخش نهایی راه یافته، گواهینامه حضور در جشنواره تقدیم می شود.ایلنا: آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی کلان شهرهای کشورمان شده است که هرروز بر ابعاد و عوارض جانبی آن افزوده می‌شود.


 تلفن تماس: 6 و 88797303 – 021 سایت:www.farhangfilm.ir
آدرس دبیرخانه: تهران، خیابان آفریقا، چهارراه جهان کودک، کوچه کمان، پلاک 25

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده