اولین سمینار تخصصی طراحی، اجرا و مدیریت بام سبز- اسفند1391

افزایش ساکنین شهر ها ناگزیر منجر به این شده است که اکثر فضاهای شهر به ساخت و ساز واحدهای مسکونی اختصاص یابد و علی رغم توجهی که اخیراٌ به احداث فضاهای باز شهری می شود ولی در عمل به علت مذکور از یک سو و ارزش فراوان زمین های شهری از سوی دیگر نمی توان به احداث فضاهای باز چندان امیدوار بود. ازاین رو همواره شاهد این واقعیت بوده ایم که فضاهای باز و سبز شهری در حداقل مساحت ممکن ایجاد شده اند. اهمیت هرچه بیشتربه مسایل مورد اشاره گرچه راهکارهای فرابخشی می طلبد، اما امروزه با کلید واژه “ساخت و ساز سازگار با محیط زیست”و “پایداری”، حداکثر بهره وری از سطوح موجود شهر در دستور کار قرار گرفته است و یکی از فراگیرترین راهکارها در کشورهای توسعه یافته افزایش سطوح سبز غیر همسطح است که یک شیوه عملیاتی و نیز نمادین در خصوص توجه به “شهر سبز” می باشد. با ارتقای سطوح سبز غیر همسطح، می توان بدون آنکه کاربری اراضی دچار تغییر گردد، سطوح سبز را افزایش داد و همزمان منافع کارفرمایان، عموم جامعه و محیط زیست را تامین نمود. موج ایجاد چنین فضاهایی در شرایطی در حال ورود به کلانشهرهای کشور است که متاسفانه کار تخصصی بسیار کمی در این زمینه صورت گرفته و مبانی فنی، مهندسی وهنری احداث فضاهای سبز غیر همسطح تبیین نشده است ومعدود فعالین شاغل در این زمینه از آموزش ها و مهارت های کافی برخوردار نیستند. در این زمینه گروه بین المللی آتیس به عنوان اولین شرکت دانش بنیان در حوزه فضای سبز و منظر در نظر دارد به منظور ارتقای دانش تخصصی در خصوص طراحی اجرا و مدیریت فضاهای سبز غیر همسطح اولین سمینار تخصصی بام سبز را در اسفند ماه سال جاری با حضور دو تن از کارشناسان خبره و صاحب نام بین المللی به نام های Dusty Gedge وGary Grant برگزار نماید. مخاطبین این سمینار مدیران شهری،مشاوران، پیمانکاران و دانشگاهیان می باشند و محورهای سمینار به گونه ای تنظیم شده است که مورد استفاده تمامی گروه های هدف قرار گیرد.
محورهای سمینار:
1-انتقال تجربیات موفق جهانی در خصوص طراحی و ساخت بام سبز
2-معرفی آخرین دستاورد ها، فن آوری و مواد و مصالح مصرفی در زمینه ساخت بام سبز
3-معرفی روش های مدیریت بام های سبز و دیوار های سبز
4-معرفی استاندارد ها و ضوابط طراحی و ساخت بام سبز برای طراحان و مجریان


زمان :۱۲ اسفند ۱۳۹۱ 
توضیحات تکمیلی :
1 – مدت زمان سمینار در حدود 5 ساعت خواهد بود که به طور کلی شامل Presentation اساتید و Discussion Panel می باشد. پس از سمینار به شرکت کنندگان مدرک معتبری حاکی از شرکت در سمینار اعطا خواهد شد.
2 – این سمینار یک پیش اجرا و به نوعی پیش نیاز جهت کنفرانسی است که در امتداد این سمینار در سال 92 برگزار خواهد شد که شامل مباحث تکمیلی و همچنین کارگاه ساخت Green Roof خواهد بود و برای آن یک مدرک رسمی و منحصر به فرد از انگلستان صادر خواهد شد. با توجه به ظرفیت محدود کارگاه، شرکت کنندگان در سمینار سال جاری ضمن برخورداری از تخفیف در اولویت ثبت نام قرار دارند .سخنرانان:

Dusty
Gedge:

یکی از پیشگامان ، طراحان و مروجان بام سبز در بریتانیا از سال 1997 می باشد. او در طی این مدت با طراحی های چشم گیر خود علاوه بر ایجاد فضاهای سبز متعدد به سیاست توسعه “بام سبز لندن” هم کمک شایانی نموده است. او همچنین در حال حاضر ریاست انجمن فدراسیون بام سبز اروپا (European Federation of Green Roof Associations ) را بر عهده دارد و از این طریق سه موقعییت تحصیل و تحقیق در مقطع دکتری را در زمینه ” تنوع زیستی بر روی پشت بامهای سبز” دایر نموده است. از دیگر سوابق او میتوان به نویسندگی کتاب های:

Small Green Roofs: Low-Tech Options for Greener Living

DIY Guide to Green & Living Roofs

و حضور در شبکه معروف انگلیسی SKY1 تحت عنوان یک برنامه مستند نام برد. ایشان در سال 2004 با راه اندازی شرکت Living roofs و The Green Roof Consultancy بطور گسترده تری به ترویج، تحقیق و مشاوره در زمینه طراحی سازه بام سبز در انداره شهری و روستایی پرداخته است. در نهایت قابل ذکر است که Dusty Gedge تجربه ی بیش از 10 سال سخنرانی در مجامع گوناگون در زمینه ی ” طراحی و اجرای گونه های زیستی بر روی بامهای سبز” را دارا می باشد.


Gary Grant:

بوم شناس مستقل با 30 سال سابقه مطالعات و ارزیابیهای زیست محیطی در زمینه ی، مرمت و خلق زیستگاه، طراحی و برنامه ریزی و مدیریت فضای سبز. او بطور مستقیم در ارتباط با موسسات محیط زیست و شرکتهای ساختمانی, مشوق اصلی پروژه های سازگار با محیط زیست بوده است. از سوابق او میتوان نویسندگی کتابهای :

Green Roofs and façades

Ecosystem Services Come to Town: Greening Cities by Working with Nature

Landscape & Urban Design for Bats and Biodiversity

نام برد. همچنین از سال 2009 تا کنون او به عنوان مدیر عامل AECOM Design + Planning تمرکز خود را بر روی پروژه های با مقیاس بزرگ همچون پارک المپیک لندن 2012 معطوف داشته است. علاقه او در حال حاضر کار بر روی ساختمانهای سبز و سازگار بر اساس تغییراتی اقلیمی به همراه برنامه ریزی زیرساختهای آنان را شامل می شود.

جهت ثبت نام به سایت
www.attisco.com مراجعه نمایید.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده