طرح ” هر خانه یک درخت ” برای دومین سال پیاپی در کرج اجرا می شود.

به دنبال اجرای موفق طرح ” هر خانه یک درخت ” در سال گذشته ، شهرداری کرج امسال با اجرای مجدد این طرح به استقبال هفته درختکاری می رود. مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري كرج در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان اینکه، اين طرح همزمان با هفته درختكاري و براي دومین بار در استان البرز اجرا می شود، گفت: با توجه به خروجی های مثبت و موفقیت اجرای این طرح طی سال گذشته، پيش بيني مي شود، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج بتواند، امسال نیز رضایت شهروندان را مبنی بر کاشت درختان مثمر در حیاط منازل آنها فراهم آورد.

عباس زارع در ادامه با یادآوری کاشت بیش از پنچ هزار اصله درخت خرمالو طی اجرای طرح مذکور در سال گذشته، انجام این مهم را گامی موثر در مسیر پیشبرد اهداف سازمان ذکر و عنوان کرد: امسال نیز با کاشت درخت مثمر گلابی اهداف سازمان در خصوص اجرای طرح ” هر خانه یک درخت ” دنبال می شود. عباس زارع در ادامه افزود: اين طرح با هدف افزايش سرانه فضاي سبز شهري به اجرا درخواهد آمد.

وي با بیان اینکه، هر سال به مناسبت گراميداشت هفته درختكاري، تعداد قابل توجهي درخت غير مثمر به صورت رايگان جهت كاشت در معابر، حاشيه منازل و داخل حياط منازل در اختيار شهروندان قرار مي گرفت، اظهارداشت: این درحالی است که متأسفانه در برخي از موارد مشاهده شد كه بر اثر بي توجهي و يا عدم اطلاعات كافي در خصوص محل مناسب و نحوه كاشت صحيح، برخي از درختان به مرور زمان ضعيف و حتي در مواردي شاهد خشك شدن آنان بوديم.
زارع تاکید کرد: با توجه به بروز اینگونه مسائل مقرر شد، کاشت درختان پس از بررسي محل مناسب كاشت توسط كارشناسان اين سازمان انجام شود تا ديگر شاهد بروز چنين مسائلي نباشيم.

مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز كرج اظهار داشت: در اجرای مجدد طرح ” هر خانه یک درخت ” سعي بر کاشت درخت گلابی است، زیرا این درخت نیز مانند درخت خرمالو با شرایط اقلیمی شهر کرج همخوانی داشته و برای کاشت بسیار مناسب است.
وي ضمن قدرداني از كليه مسئولين كه در اجراي اين طرح نقش دارند، اظهارامیدواری کرد: با مشاركت و همكاري شهروندان، بتوان فضاي سبز يكپارچه جهت بهبود وضعيت اكولوژيكي شهرمان داشته باشيم.

زارع در پايان افزود: تاريخ و نحوه ثبت نام جهت مشاركت همشهريان گرامي در اجرای طرح “هر خانه يك درخت” در آینده نزدیک اعلام می شود.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده