دوستداران حیوانات و محیط زیست با ذبح حیوانات در اماکن ورزشی مقابله کنند

ذبح حیوانات در اماکن عمومی و در مقابل چشم شهروندان، علاوه بر اشکالات فراوان بهداشتی و شرعی یکی از مظاهر حیوان آزاری است. برای مقابله با هر پدیده ای باید زمینه های اجتماعی آن را اصلاح کرد و از همین رو برای مقابله با پدیده حیوان آزاری باید از روشهای صحیح و منطقی و بر اساس شرایط اجتماعی، زمینه های اصلاح این رفتار را ایجاد کرد.

علیرغم هشدارهای بهداشتی مسئولان در خصوص عدم ذبح حیوانات در محیط های شهری ولی شوربختانه همچنان شاهد گسترش این پدیده هستیم. در سالهای اخیر، ذبح حیوانات به محیط های ورزشی و محل مسابقه یا تمرین تیمهای ورزشی نیز سرایت کرده است و مدیران باشگاههای فرهنگی ورزشی به جای مدیریت صحیح و عاقلانه بر تیمهای خود، حیوان کشی را برای کسب نتیجه از سوی تیم های میلیاردی خود برگزیده اند.
تیمهای مختلف بسته به بضاعت خود و شرایط جدول اقدام به کشتن گاو، گوسفند، شترمرغ و مرغ و خروس در محل تمرین می کنند. از آنجا که اکثر علاقه مندان به ورزش و حاضران در ورزشگاهها، جوانان و نوجوانان هستند لذا حیوان کشی در محل تمرین تیمهای مورد علاقه آنها تاثیرات ماندگاری بر ذهن آنها خواهد داشت. ضمن اینکه اصولن حیوان کشی با روح ورزش که بر پایه ی تلاش جوانمردانه و صلح دوستانه شکل گرفته است در تناقض است. اگر قرار است تیمها به لطف حیوان کشی نتیجه بگیرند پس دیگر چه نیازی به صرف هزینه های ده ها میلیاردی از جیب مردم است؟!
پیش از این با تلاش و پیگیریهای «دیده بان حقوق حیوانات» و با همکاری ناجا و سازمان لیگ فوتبال، ورود هرگونه پرنده به ورزشگاههای کشور ممنوع اعلام شده بود و اینک زمان آن رسیده است که دوستداران حیوانات و سازمانهای مدافع حقوق حیوانات با پیگیریهای لازم مانع از کشتن حیوانات در اماکن ورزشی و محل تمرین تیمهای ورزشی شوند.

یادمان باشد رفتارهایی نظیر این، منجر به حادثه ای نظیر کشتن خرس ها در سمیرم می شود و همانطور که پدیده حیوان آزاری یک شبه به وجود نیامده است، یک شبه هم از بین نخواهد رفت.

مطالب مرتبط:
– چه کسی خرس های سمیرم را کشت؟!
– آیا «ما» از حیوان آزاری بیش از حیوان دوستی لذت می بریم؟!
– انتشار فیلم کشتن الاغی با پتک؛با حیوان‌آزاری برخورد ریشه‌ای کنیم نه احساسی!

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده