تصاویری از باغ لاله های گرماب در نزدیکی گچسر

باغ زیبای لاله های گرماب واقع در نزدیکی گچسر یکی از دیدنی هایی است که فقط سالی یک بار و آن هم از اواسط اردیبهشت قابل مشاهده است. روستای گرماب در ۵۰ کیلومتری جاده کرج به چالوس و در نزدیکی گچسر واقع شده و در کنار جاده می توان باغ زیبای لاله ها را به تماشا نشست. 


باغ لاله ها با بیش از 30 سال قدمت در کیلومتر 54 محور گردشگری کرج، چالوس و با هدف فروش شاخه بریده گل لاله توسط مرحوم الله یار غلامی تاسیس شد. پس از چند سال موسسه ای با هدف ترویج و شناساندن فرهنگ لاله ایرانی به نام شرکت مهد لاله ها در زادبوم مادری خود، یعنی البرز مرکزی آغاز به کار کرد. کوههای سربه فلک کشیده، رود خروشان کرج و آب و هوای مطلوب سبب شد تا هر سال بر تعداد بازدیدکنندگان اضافه و سیل مشتاقان به محیط زیست، گردشگری، کوهنوردی و گل وگیاه به این باغ سرازیر شود.

باغ لاله های گچسر 12 سال پیاپی است که جشنواره گل های لاله را در منطقه آسارا برگزار می کند و عده زیادی از گردشگران را به این منطقه رویایی در جاده چالوس می کشاند. در مقایسه این باغ با باغ “کوکن هوف” در هلند می توان گفت حدود یک هزار و 400 واریته لاله در کلکسیون کشور هلند ثبت شده است که از این تعداد 300 واریته در باغ لاله های گرماب کشت می شود. 


 

 

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده