تابش: سه قوه برای صیانت ازمحیط‌زیست تعامل کنند

زنگ خطر محیط زیست به صدادرآمده

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت که قوای سه گانه باید در تعامل با یکدیگر سیطره تخریب کنندگان محیط زیست را از سر طبیعت بردارند.

محمدرضا تابش اظهار داشت: در کشور ما مسائل و معضلات زیادی در عرصه‌ی آلاینده‌ی زیست محیطی اعم از محیط زیست خشکی و دریایی وجود دارد، تالاب‌ها با چالش‌های زیادی روبروست و دفع زباله‌های بهداشتی معضلی است که اگر راهکاری برای ما اتخاذ نشود به پدیده‌ی مخرب زیست محیطی تبدیل خواهد شد.

وی صیانت از گونه‌های نادر جانوری و گیاهی در کشور، حفاظت از پارک‌های ملی و در اولویت قرار گرفتن ارزیابی زیست محیطی طرح‌ها و پروژه‌ها را از اولویت‌های محیط زیست عنوان کرد و افزود: طبیعت کشور ما بسیار شکننده است، آلودگی هوا به واسطه ریزگردها ، تردد وسایل نقلیه و غبار ناشی از فعالیت غیر فنی کارخانه زندگی را بر شهرنشین‌ها تیره و تار کرده، با وجود همه‌ این مشکلات هزینه‌هایی که باید صرف مقابله با این پدیده‌ها شود در سال به چند ده میلیارد می‌رسد، پس باید عقلانیتی حاکم شود.

نماینده‌ی مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌مجلس جدید باید به کمک دولت بشتابد دولت خود را ملزم به رعایت مسائل زیست محیطی کند و قوای سه گانه در تعامل با یکدیگر سیطره تخریب کنندگان محیط زیست را از سر طبیعت بردارند.

تابش یادآور شد: جا دارد دولت لایحه‌ی جامع زیست محیطی را به مجلس بیاورد و یا نمایندگان طرحی را در همین رابطه تنظیم کنند تا همه ملزم شویم حتی اگر در جایی به ضرر شخص خودمان یا حوزه‌ی انتخابیه‌مان باشد از پاکی طبیعت صیانت کنیم و دفع آلودگی‌های زیست محیطی را مقدم بر هر چیز بشماریم.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ادامه داد: به نظر می‌رسد زنگ خطر طبیعت به صدا درآمد ه و اگر برای آن چاره اندیشی نشود باید با هزینه‌های کلان‌تری جبران مافات کرد چرا که فرصت از دست رفته و سلامتی مردم به مخاطره افتاده است.

وی با اشاره به انتخاب اعضای هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست گفت: پیش بینی می‌کنم با توجه به حضور موثر نمایندگان و ترکیب خوب و تخصصی هیات رئیسه همه‌ی اعضای فراکسیون کمک کار محیط زیست کشور باشند و اقداماتی را سامان دهند که بتوانیم محیط زیست کشور را که از بیماریهای مزمن رنج می‌برند نجات دهیم.

تابش در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم در دوره‌ نهم مجلس گام‌های موثری در جهت صیانت از طبیعت غنی کشورمان برداریم و اقدماتی را در مقابله با آلوده کننده‌های زیست محیطی بهتر از گذشته سامان دهیم.

منبع: ایسنا

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده