انتقاد جانباز جنگ به ساخت موزه دفاع مقدس در جنگل ناهارخوران

عضو شورای شهر گرگان در نطق پیش از دستور خود در شورا به مسائل مختلف از جمله ساخت موزه جنگ در جنگل ناهارخوران پرداخت. دکتر مصطفی سبطی گفت:
بحث مطرح شده هفته های گذشته در صحن شورای شهر گرگان، در خصوص ناهارخوران و تخریب محیط زیست و جنگل ها بود که متاسفانه بنده به دلیل مشغله کاری در جلسه ای که به همین منظور و به پیشنهاد بنده با مجری طرح برگزار شد، حضور نداشتم و بعضی از عزیزان بر من خرده گرفتند و انتقاد کردند که چرا موضع رسمی خودم را در این خصوص اعلام نکردم. از موضع همکاران محترم در این خصوص تشکر می کنم که این موضوع بازتاب خوبی در مطبوعات و نشریات ملی و محلی چه موافق و چه مخالف نیز داشته است. این موضوع آنقدر اهمیت پیدا کرده است که فرماندار محترم هم در این خصوص جبهه گیری مثبتی داشته است که جا دارد از ایشان هم تشکر کنیم. از نامه ای که مهندس چراغعلی به دفتر بازرسی ولی فقیه داشت نیز تشکر می کنم هر چند که قرار بود این نامه با امضاء جمعی اعضای شورای شهر ارسال شود اما به صورت فردی توسط مهندس چراغعلی ارسال شد که بازتاب خوبی داشت و اقدام شایسته ای بود.
ما وظیفه داریم به عنوان نمایندگان مردم نسبت به این موضوع حساس باشیم و تا حصول نتیجه و حل این مشکل به اقدامات خود ادامه دهیم. بنده سکوت هیچ مسئولی را در رابطه با این موضوع جایز نمی دانم و نماینده ولی فقیه و دادستان محترم به عنوان مدعی العموم باید وارد شوند و برای این مسئله چاره ای اندیشه کنند. در نشستی که برگزار شد مجریان طرح اظهار داشتند که مجوزهای لازم را برای اجرای این پروژه اخذ کردند، اما ما به عنوان نماینده مردم از این موضوع اطلاع نداریم. یک اقدام غلطی انجام شده و در میانه راه هستیم و باید این مشکل حل شود. بر اساس اطلاعاتی که ما داریم و اعضای شورا مطرح کردند، آقای جهانی مدیر کل امور ایثارگران نیز با این موضوع مخالفت کردند. مدیر کل منابع طبیعی هم عرصه را برای اجرای این پروژه کافی نمی دانند. فرماندار محترم نیز مخالفت خود را با اجرای این پروژه در این مکان اعلام کردند. اگر قرار باشد هر کسی بر اساس قدرتی که دارد دست به اقداماتی بزند ؛ این درست نیست و سنگ روی سنگ بند نمی شود. انتظار ما این است که در خصوص این مسئله چاره ای اندیشیده شود تا با کمترین خسارت، اقدامات خوبی برای حفظ و پاسداشت میراث شهدا و دفاع مقدس در مکان مناسبی انجام شود و این موضوع نباید باعث تخریب چهره شهدا شود. از مطبوعاتی که این موضوع را به مسائل انتخاباتی ربط می دهند خواهش می کنم مسئله را خارج از جناح بندی سیاسی نگاه کنند. بنده سال ها در مورد این موضوع هزینه دادم و همچنان هم هزینه می دهم و به جناح و گروه خاصی هم تعلق خاطر ندارم که بخواهم به خاطر آن منافع ملی، طبیعی و محیط زیست را هزینه کنم و امیدوارم برای این موضوع همه دست به دست هم بدهیم و راه حل مناسبی پیدا کنیم.

عکس: مرتضی ایزدی/هفته گذشته/ ساخت موزه جنگ در جنگل ناهارخوران گرگان

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده