بيست و سومين همایش معاونین حمل و نقل و ترافیک کلانشهر های کشور به میزبانی کرج

پایگاه خبری خبری مدیریت شهری کرج : معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از برپایی بیست و سومین همایش معاونین حمل و نقل ترافیک کلانشهرهای کشور خبر داد و افزود : این گردهمایی دهم و یازدهم خرداد ماه سال جاری به میزبانی کلانشهر کرج برگزار می شود.


مهرداد فیروزبخت در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام این خبر اظهارداشت: برگزاری این گردهمایی در کرج امتیاز مثبتی برای کرج و مدیریت شهری محسوب می شود. وی با تاکید بر مطالعات حمل و نقل یکپارچه شهری، عنوان کرد: تحقق این مهم از اهداف برگزاری همایش معاونین حمل و نقل ترافیک کلانشهرها می باشد.
این مسئول رسیدن به الگوهای موفق در حوزه حمل و نقل ترافیک شهری همچنین تبادل اطلاعات این حوزه بین کلانشهرهای حاضر در همایش فوق را از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی عنوان کرد.
فیروزبخت با مثبت ارزیابی کردن پتانسیل ها و ظرفیت هاي حمل و نقل در کلانشهر کرج، تاکید کرد: افزایش پتانسیل ها و تبدیل ظرفیت های بالقوه به ظرفیتهای کارآمد و بالفعل از برنامه هایی است که موفقیت در حوزه حمل ونقل ترافیک را تضمین می کند.
وی برگزاری همایش های مرتبط با موضوع حمل و نقل ترافیک شهری را از جمله راهکارهای موثر در شناسایی پتانسیل های موجود شهری ذکر و بیان کرد: آگاهی از فضاهای مناسب برای اجرای طرح های ترافیکی و الگو برداری از اقدامات موفق و کارساز سایر کلانشهرها در حوزه حمل و نقل از خروجی های مهم برگزاری این گونه همایش ها می باشد.
فیروزبخت با اشاره به گستره و حجم وسیع جغرافیایی کلانشهر کرج، اذعان داشت: بی شک به واسطه وجود این مهم، فضاهای مغفول و مناسب اجرای طرح های کارآمد ترافیکی در این کلانشهر وجود دارد که می توان با قاطعیت عنوان کرد که این فضا ها تحت تاثیر تبادل اطلاعات فنی و تخصصی کارشناسان این حوزه نمایان می شود.معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج، اجرای طرح های ترافیکی و تعریف طرح های کارشناسی این معاونت را مطلوب و کارآمد تلقی کرد و افزود: اقدامات حوزه حمل و نقل ترافیک شهرداری کلانشهر کرج نیز می تواند الگوی مناسبی برای سایر کلانشهر های کشور در خصوص تعریف پروژه های ترافیکی باشد.
فیروزبخت تاکید کرد: بیست و سومین همایش معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرها همایشی مبتنی بر تبادل افکار و نظریات جامع است که طی آن می توان اقدامات و طرح های مختلفی را در عرصه های ترافیکی شهر برنامه ریزی کرد.وی خاطرنشان کرد: تعریف بودجه های مناسب برای اجرای پروژه ها از دیگر فرآیند های مثبت اين همایش است.
فیروزبخت بر تعیین شاخص هاي كيفي و کمی حمل و نقل شهري، تاکید کرد و گفت: رسیدن به این مهم نقش بسزایی در رفع مشکلات ترافیکی در کلانشهر ها ایفا می کند ضمن آنکه، بروز این پیامد مثبت ارتباط مستقیمی با آسایش و آرامش روحیه شهروندی دارد.
بیست و سومین همایش معاونان کلانشهرهای کشور طی روزهای دهم و یازدهم خردادماه جاری به میزبانی کرج در محل سالن همایش ها و نمایش های توانیر واقع در بلوار ارم برگزار می شود.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده