لزوم اختصاص یارانه دولتی به افراد نیازمند برای نگهداری از سگ،گربه و حیوان خانگی

از http://www.wiregrasshumane.com/default.aspx?id=37

اخیراً شاهد موج جدید برخوردها با دارندگان حیواناتی نظیر سگ و گربه هستیم. در این خصوص دیدگاههای فراوانی وجود دارد و عده ای معتقدند تا زمانی که چنین طرحی بصورت قانونی در مجلس مورد تصویب قرار نگیرد هرگونه برخوردی در این خصوص فراقانونی خواهد بود.
سوای این مسائل با توجه به نقش حیوانات خانگی و بویژه سگ و گربه در کاهش بیماریهای روانی و از طرفی افزایش بیماریهای روانی در کشور، افزایش نرخ بیکاری، افزایش فقر و افزایش تعداد معتادان در کشور لازم است همچون دیگر کشورهای دنیا از بعد درمانی نیز به اثرات حضور حیوانات خانگی در منازل استفاده شود.

از http://www.tipresentoilcane.com/2011/09/13/pet-therapy-che-cose/

اگر حیوانات خانگی در جوامع غربی برای رفع نیازهای عاطفی و روانی مورد استفاده قرار می گیرند، نگاهی به خبرهای سایتهای وطنی نشان می دهد که در شرایط فعلی نیاز جامعه ما به این حیوانات در برخی موارد بیش از نیاز کشورهای غربی است و لازم است از جنبه درمانی به این مساله نیز نگاه شود. همانطوری که سگها در کشف موارد مخدر، بمب و یا کمک به یافتن مصدومان در حوادث طبیعی کاربرد دارند در منازل نیز می توانند یاری رسان آسیب دیدگان روانی و اجتماعی باشند.
ضمن اینکه اصولاً بر خلاف ادعاهای موجود نگهداری از حیواناتی نظیر سگ و گربه، شیوه ای غربی نیست و ایرانیان پیش از هر قومی سگها را اهلی کرده بودند.
همانطوریکه دولت برای موادغذایی و دارو اختصاص می دهد و اتفاقن بر اساس هدفمند سازی یارانه ها قرار است این یارانه ها بیش از پیش در اختیار نیازمندان جامعه قرار گیرد آیا تصور نمی کنید بر اساس شرایط اجتماعی و همه ی مشکلات اقتصادی و روانی بر شمرده شده لازم است دولت از دیدگاه درمانی و دارویی به حیواناتی نظیر سگ و گربه نگاه کند و برای نگهداری از آنها به گروههای نیازمند یارانه اختصاص دهد؟! ای کاش تصمیم گیران امور در خصوص این پیشنهاد ذره ای تامل و تفکر کنند، حتمن هر چه باشد از طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران معقولانه تر و عملی تر است.

به برخی از خبرهای سایتهای وطنی در خصوص بیکاری، مشکلات روانی، فقر و اعتیاد توجه کنید:

– سازمان بهزیستی: کاهش سن اعتیاد در کشور نگران کننده است
– افسردگی، سلامت جمعیت 2 میلیون نفری جوانان بیکار را تهدید می‌کند
– سی و پنج میلیون ایرانی، زیر خط فقر
– نرخ بیکاری در ایران
– اکونومیست: افزایش نرخ بیکاری تا 15 در صد در ایران
– کاهش سن افسردگی از 28 سال به 17 سال در ایران

حال این مطالب را در خصوص اثرات حیوانات خانگی بویژه سگ و گربه در کاهش مشکلات روانی بخوانید:

– تاثیر رفتار پرندگان بر کاهش افسردگی در انسان
– تأثیر حیوانات خانگی بر روح و جسم انسان
– با 27 روش، حیوانات خانگی می توانند به سلامت شما بهبود ببخشند
– درمان به کمک حیوانات همدم (Pet Therapy)
– روان درمانی با حیوانات دست آموز آپارتمانی
– پیش گفتاری بر درمان اختلالات اعصاب و روان با سود جستن از حیوانات دست آموز (این مقاله از آقای دکتر بهنام اوحدی است که متاسفانه در لینک اشاره ای به آن نشده )

+ + عکسهای این مطلب از اینجا و اینجا برداشته شده است.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده