صنایع پاك با فناوری نوین اجازه استقرار در كرج دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ‘محمدجواد محمدی زاده’ روز شنبه در كارگروه كاهش آلودگی هوای كرج كه در دانشگاه محیط زیست كشور مستقر در این شهر برگزار شد، افزود: اجرای قانون شعاع 120 كیلومتری الزامی بوده ولی از طرفی نیاز كرج و شهركهای جدید مدنظر است و بزودی لیست این صنایع (نوین)اعلام خواهد شد. وی اظهار داشت: محیط زیست یك سازمان حاكمیتی است و كاهش آلایندگی یك كارگروهی است كه مستلزم همت و مشاركت همه دستگاههای ذیربط است.


وی گفت: حدود دو قرن قبل تهران به دلیل وجود تفرجگاهها و فضای سبز، هوای خوب و منابع آبی به عنوان پایتخت انتخاب شد ولی اكنون بعد از سالها، برای تامین آب آن باید از شش نقطه از غربی ترین تا شرقی ترین نقاط اطراف تهران تلاش شود.


محمدی زاده افزود: ییلاق های تهران زمانی مزیتی برای این شهر بود ولی اكنون بایستی درخت كاری شوند و كرج كه بعنوان سرریز تهران انتخاب شده و نقطه نفس آن بود نیز از این مشكلات عقب نمانده است.


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اجرای طرح جامع كاهش آلودگی هوای كرج را مستلزم حمایت دستگاههای ذیربط دانست كه از رده خارج كردن خودروهای فرسوده، استفاده از گاز طبیعی در صنعت و نیروگاه ها و واحدهای سنتی مثل آجرپزی ها، ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم شهری و استقرار آنها در مكانهای جدید از جمله این حمایت ها است. محمدی زاده گفت: مدیریت بر ساخت و سازهای شهری، مدیریت نخاله های ساختمانی جهت جلوگیری از بوجود آمدن ذرات معلق از دیگر برنامه هاست . وی افزود: در نظام مهندسی استان باید قانونی تصویب شود تا تامین فضای سبز پروژه ها ، گواهی پایان كار برای آنها صادر نشود.


این مسئول بیان داشت: نهضت درختكاری بایستی عمومی شود و مختص یك دستگاه خاص نباشد و همچنین طرح جامع مدیریت پسماند در استان البرز هرچه زودتر تدوین شود.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده