اقدامات اداره حفاظت محیط زیست کاشمر در روز 13 فروردین – سال 91

 

 اقدامات اداره حفاظت محیط ز یست کاشمر در روز 13 فروردین


احتراماً به استحضار میرساند به منظور تنویر افکار عمومی ، ترویج فرهنگ زیست محیطی وجلوگیری از تخریب طبیعت و محیط زیست در روز13 فروردین و همچنین ایام تعطیلات نوروز 91 اقداماتی به شرح ذیل توسط این اداره انجام پذیرفته که به شرح ذیل حضور اعلام می گردد :

1-چاپ بنر خوش آمد گویی به مسافران نوروزی و نصب در سر درب اداره و سایت پیر علیاء.

2- چاپ مطالب و توصیه های زیست محیطی به گردشگران و طبیعت گردان در ایام تعطیلات نوروز در نشریات محلی( سرو کاشمر ، آوای کاشمر ) به منظور تنویر افکار عمومی و همچنین ارائه مطالب مرتبط در وبلاگ اداره.

3- توزیع بروشورهای زیست محیطی و بروشور آشنایی با سایت پیر علیاء در بین بازدیدکنندگان از سایت و نصب بنر و توزیع پاکت زباله در روز13 فروردین ماه .

4- توزیع حدود 2000 عدد پاکت زباله و تراکت و بروشور زیست محیطی و CD های آموزشی در بین گردشگران و مراجعه کنندگان به تفرجگاه های کاشمر بویژه در مسیر جاده کاشمر کوهسرخ ، باهمکاری شهرداری محترم کاشمر و اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص نحوه جمع آوری زباله ها در روز انس با طبیعت.

5- نصب بنر با موضوع روز انس با طبیعت و پیام های زیست محیطی در میادین اصلی و پرتردد شهر و کافه های بین راهی مسیر جاده کاشمر کوهسرخ و استقرار 4 عدد داربست فلزی و نصب بنر با ابعاد 4*3 با مشارکت بخش خصوصی .

6-  حضور مستمر و شبانه روزی در پاسگاه محیط بانی پیر علیا ءو گشت و کنترل مستمر در حوزه استحفاظی بویژه بخش کوهسرخ توسط مامورین اجرایی به منظور جلوگیری از تخلفات شکار وصید و تخریب محیط زیست.

         گفتنی است با توجه به اقدامات انجام شده و همچنین نصب چندین باکس جمع آوری زباله در داخل شهر و مسیر تفرجگاه ها توسط شهرداری محترم ، شاهد همکاری خوب مردم نسبت به سالهای گذشته بودیم که جای تقدیر و تشکر دارد.

 روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست کاشمر

 

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده