گرد و غبار قصرشیرین را در برگرفت !

ورود سامانه ای از گردو غبار به مرزهای غربی، صبح چهارشنبه شهرستان قصرشیرین را در برگرفت. ورود این سامانه شدید گردو غبار به شدت زندگی مردم در این شهرستان را مختل کرده است.میزان گردوغبار موجود در این شهرستان بسیار بالاست و عملا زندگی در این شهرستان را به تعطیلی کشانده است، این در حالی است که بارشهای اخیر باران نتوانسته است که از میزان این آلودگی بکاهد.

کارشناسان هواشناسی استان کرمانشاه، ماندگاری این پدیده را تا روز جمعه آینده پیش بینی کرده اند.براساس اين مشاهدات هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان به کمتر از هزار متر رسیده است و با یک هوای استاندارد و طبیعی بیش از 9 هزار متر فاصله دارد.

پزشکان و مسئولان بهداشت در این شهرستان، از افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و ریوی درخواست کرده اند که به هیچ وجه از منازل خود خارج نشوند.همچنین وجود این پدیده، موجب رفتن بسیاری از مسافران و گردشگران نوروزی از این شهرستان شده است.

براساس این گزارش، شهرستان قصرشیرین به دلیل واقع شدن در غربی ترین نقطه استان کرمانشاه، چند سالی است که مورد هجوم سامانه های شدید گردو غبار از کشورهای همسایه به خصوص عراق قرار می گیرد.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده