بارشها كاهش يافت / ريزگردها تاختند !

در حالی که امید می رفت میزان ذرات معلق در هوای استان امروز نسبت به روز گذشته کاهش داشته باشد ولی متاسفانه با پیشروی ریزگردهای خارجي آلودگی هوای این استان به 4 برابر حد استاندارد رسید.اين در حالي است كه به گفته مدير كل محيط زيست استان لرستان میزان ذرات معلق در هوای استان لرستان امروز پنج شنبه به بیش از 590 میکروگرم بر مترمکعب رسیده است. وي شرايط جوي را خطرناك توصيف كرد و گفت : این میزان آلودگی هوا معادل 4 برابر حد استاندارد است.

ريزگردها باز هم ماندگار شدند !

این در حالیست که روز گذشته میزان ذرات معلق در هوای استان لرستان در پیک آلایندگی به 2.5 برابر حد استاندارد رسیده بود که با این تفاسیر وضعیت آلودگی هوای استان امروز نسبت به روز گذشته بدتر شده است.لازم به ذكر است كه امروز استان لرستان هفتاد و هفتمين روز آوده خويش را سپري كرد؛ روزهايي كه سفيدكوه محو شده بود !

کاهش بارندگیها در استان لرستان !

بر بنياد تازه ترين آمارهاي منتشر شده از سوي شرکت آب منطقه ای استان لرستان متوسط بارش لرستان از مهر ماه سال جاري تاکنون 209 میلی متر بوده است. بر همين اساس میزان بارشها در سال جاري نسبت به دوره مشابه سال گذشته 3.4 درصد کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت 36.6 درصد کاهش را نشان می دهد.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده