حفاظت از زیستگاه‌های طبیعی از ضروریات امروز جامعه است

سرپرست فرمانداری کاشمر :

حفاظت از زیستگاه‌های طبیعی از ضروریات امروز جامعه است

خبرگزاری فارس: سرپرست فرمانداری کاشمر با اشاره به افزایش آلاینده‌های زیست‌محیطی و به مخاطره افتادن محیط‌های طبیعی گفت: حفاظت از زیستگاه‌های طبیعی و آموزش همگانی از ضروریات امروز جامعه است که باید از سنین پایین نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مهدی محمودی ظهر امروز در جریان بازدید از سایت تکثیر، تحقیق و زادآوری قوچ و میش اوریال در منطقه پیرعلیا کاشمر که هم‌زمان با هفته هوای پاک انجام شد از تلاش‌ها و خدمات انجام شده در این سایت توسط نیروها و محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تقدیر کرد.
وی داشتن تنوع گونه‌های مختلف گیاهان، درختان و جنگل‌ها و نیز گونه‌های مختلف جانوری را از بزرگترین نعمت‌های خداوند عنوان کرد و اظهار داشت: وجود چنین نعمت‌هایی نقش مهمی در سلامت روح و روان انسان‌ها دارد که باید به درستی از آنها حفاظت و مراقبت نماییم.سرپرست فرمانداری کاشمر با بیان اینکه زندگی ماشینی در جامعه کنونی سبب گسترش آلاینده‌های محیط زیست و از بین رفتن محیط‌های طبیعی و جنگل‌ها شده خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا با فرهنگ‌سازی از عموم مردم در راستای حفاظت از محیط زیست کمک بگیریم.
وی با بیان اینکه کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی خراسان‌رضوی همه ساله و در ایام تعطیلات مختلف پذیرای مسافران و گردشگران مختلف است، خواستار معرفی سایت تکثیر، تحقیق و زادآوری قوچ و میش اوریال، موزه حیات وحش و سایر زیستگاه‌های طبیعی شهرستان به گردشگران و مسافران به این شهرستان شد. /ی30/ط4000

لینک خبر در فارس

لینک خبر در ایسنا

 

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده