تالاب انزلی میزبان همایش روز جهانی تالاب هاست

 


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امیر عبدوس ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن 13 بهمن روز جهانی تالاب‌ها، اظهار داشت: امسال گیلان 12 بهمن میزبان برگزاری برنامه‌های روز جهانی تالاب‌هاست.


وی، با بیان اینکه برنامه‌های روز جهانی تالاب در کشتی میرزا کوچک برگزار می‌شود، افزود: هر ساله مراسم روز تالاب‌ها در 12 بهمن در یکی از تالاب‌های بین‌المللی ثبت شده در کنوانسیون رامسر برگزار می‌شود و امسال تالاب بین‌المللی انزلی میزبان این مراسم است.


این مسئول، ادامه داد: این مراسم در کشتی میرزا کوچک با حضور محمدی‌زاده معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از صبح روز 12 بهمن برگزار می‌شود.


وی، از برگزاری مراسم تجلیل سه نفر از فعالان محیط زیست که خدمات ارزنده‌‌ای ارائه داده‌اند،خبر داد و یادآور شد: از گیلان نیز سه نفر از قهرمانان تالاب‌ها در مراسم مذکور معرفی و تجلیل می‌شوند.


عبدوس بازدید رسانه‌ها از تالاب و برگزاری مسابقه فوتبال بین پیشکسوتان ملوان و تیم محیط زیست را از دیگر برنامه‌های مراسم روز تالاب‌ها ذکر کرد.


عبدوس بازدید از سایت پرنده نگری پناهگاه حیات‌وحش سلکه را از دیگر برنامه‌های روز جهانی تالاب‌ها عنوان کرد.


به گفته وی، در کنوانسیون رامسر از 33 تالاب در قالب 22 عنوان به ثبت رسیده که از گیلان تالاب انزلی، تالاب‌ها بوجاق و لاگون و تالاب امیرکلایه لاهیجان جزو سه سایت رامسر هستند.


این مسئول، خاطر نشان کرد: تالاب انزلی به دلیل رسوبات نیاز به حمایت دارد و تالاب‌های بوجاق و امیرکلایه از وضعیت مناسب‌تری برخوردار هستند و نیاز به عملیات احیا نظیر تالاب انزلی ندارند.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده